Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Венеціанській комісії переконані, що закон про люстрацію в Україні потрібно змінювати

Громадяни України чекають реформ.

Європейська комісія "За демократію через право" ("Венеціанська комісія" - ред) рекомендує внести зміни в український закон "Про очищення влади" (про люстрацію - ред).

Про це розповів в ефірі одного із українських телеканалівголова комісії Джанні Букіккіо.

"Закон в нинішньому вигляді має бути змінений, тому, що він не повністю відповідає європейським стандартам і принципу верховенства права", - наголосив Букіккіо.

Основні вимоги комісії - персональна відповідальність при застосуванні люстрації, а також проведення люстрації суддів на підставі окремого, а не загального закону. Застосування закону про люстрацію в його нинішній редакції може розглядатися національними та міжнародними судами, в тому числі і Європейським судом з прав людини в Страсбурзі.

Ще в грудні 2014 року голова комісії заявив, що закон необхідно радикально переробити, щоб привести його у відповідність з європейськими стандартами.

Українська влада обіцяла підготувати новий законопроект ще до березня 2015 року, але, Венеціанська комісія досі не отримала від Мін'юсту України проект змін до закону про люстрацію з урахуванням вимог комісії.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що в Адміністрації президента на посаді заступника голови АП виявлено Олексія Дніпрова, який у відповідний люстраційний період був заступником міністра освіти Дмитра Табачника. 

Про це заявила директор департаменту з питань люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко.

Раніше Козаченко зазначила, що прокурори, які працювали на керівних посадах під час Революції Гідності, переховуються від люстрації. За її словами, в лавах прокуратури перебуває 6 осіб, які безпосередньо під час акцій масових протестів були керівниками або заступниками прокуратури міста Києва - це Погорілий, Софіїв, Василів, Безкоровайний, Твердохліб і Кровошецький. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції