У Верховній Раді планують збільшити штрафи за неправильне поводження зі сміттям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автори хочуть збільшити вже ті, що існують, мінімум в десять разів.

А у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про збільшення штрафів за неправильне поводження зі сміттям. Автори хочуть збільшити вже ті, що існують, мінімум в десять разів. Як приклад наводять європейські міста, де навіть за неправильно викинутий недопалок можуть оштрафувати на кілька сотень євро.

Як і кого будуть штрафувати в Україні – в сюжеті ТСН.19:30.

Голова селищної ради села Чорноморка Андрій Дмитренко показує околиці свого села. Дерева, наче новорічними гірляндами, рясно всіяні поліетиленовими пакетами. 

Вперше про цю проблему гучно заговорили на національному рівні ще в лютому. Тоді місцеві помітили, що дерева навколо обліпили пакети з очаківського сміттєзвалища. Це за кілька кілометрів від Чорноморки. Спеціалісти з’ясували - працівники полігону не присипають завезені відходи. Їх розносить вітром, а потім вони осідають на деревах. Винуватцям виписали штраф. 

А в Харкові свій курорт місцеві називають безлюдівським гідропарком. Чиста вода і  білий пісок. Альтанки для відпочинку та місця для риболовлі. А ще гори сміття. Відпочивальники кажуть, що сміттєвих баків катастрофічно не вистачає.  

Відео Депутати хочуть удесятеро збільшити штрафи за неправильне поводження зі сміттям

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про збільшення штрафів за неправильне поводження зі сміттям. Автори хочуть збільшити удесятеро ті, що існують. Як приклад наводять європейські міста, де навіть за неправильно викинутий недопалок можуть оштрафувати на кілька сотень євро. Як і кого будуть штрафувати в Україні – дивіться.  

Депутати хочуть удесятеро збільшити штрафи за неправильне поводження зі сміттям

У Верховній Раді вирішили посилити відповідальність тим, хто смітить. Співавтор закону, Ірина Костанкевич, розказує, що саме вона із колегами хочуть змінити. 

"Депутати із групи "За майбутнє" підготували законопроєкт за яким ми вносимо зміни до кодексу про адміністративні правопорушення і зміни до кодексу про кримінальні правопорушення, зокрема це суть – це збільшення штрафів", – повідомила вона. 

Суми штрафів зростають в десятки разів. А контроль за чистотою покладають не лише на екологічну інспекцію, а й на поліцію та муніципальні варти. 
 
"Ми вивчали досвід інших країн, і Європи і світу, штрафи загалом у світі дуже високі. За недопалок це може бути 200 доларів, в деяких країнах 300 і вище. Ми запропонували збільшити штрафи істотно. І найменший штраф який передбачається, це від 6000 грн і вище. Це є і громадянам і посадовим особам", – пояснила нардепка.

Експертне середовище ініціативу депутатів загалом підтримує. Але просить ретельніше прописати механізми стягнення штрафів.

Крім збільшення штрафних санкцій, для злісних порушників закон передбачає ще громадські роботи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції