У Верховній Раді відбувся "фальстарт" із виборів омбудсмена

У кулуарах спершу встановили кабінки для голосування, а потім їх прибрали.

Верховна Рада не змогла обрати уповноваженого із прав людини. Кабінки для таємного голосування зранку навіть встановили у кулуарах, але згодом усе ж прибрали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пояснив, що Нацагентство запобігання корупції не встигло перевірити кандидатів. У приватних розмовах причину називають іншу – мовляв, Блок Петра Порошенка та "Народний фронт" висунули своїх кандидатів і жоден не хоче поступатися, тож банально бракне голосів. БПП пропонує юриста Сергія Алексєєва, а НФ – колишнього міністра праці та соціальної політики Людмилу Денисову.

ВідеоВерховна Рада не змогла обрати уповноваженого із прав людини

Жоден із них не займався раніше правозахисною діяльністю. Проте кандидати вважають, що мають достатньо досвіду. "По-перше, у мене більше 18 років адвокатського стажа, тепер уже два роки депутатського. Я за свою кар'єру захищав немало людей, у тому числі в кримінальних справах, навіть двух автомайданівців", - пояснив Алексєєв. "Я з 1991 року займаюсь соціальною політикою, і це не те, що говорять – право на зарплату, пенсію. Це національна безпека! Бо коли людина голодна і не має зарплати, вона виходить на Майдан", - вважає Денисова.

Поки ситуація невизначена, обов'язки омбудсмена й далі виконуватиме Валерія Лутковська.

Залиште свій коментар