Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада виступила проти повернення Росії до ПАРЄ

У ВРУ також затвердять заяву до парламентів держав-членів Ради Європи у зв’язку із ситуацією, що склалася у ПАРЄ.

Верховна Рада України засудила спроби зняти обмежувальні заходи щодо постійної делегації Росії в Парламентській Асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій Асамблеї та внесення змін до статутних документів.

Про це йдеться в ухваленій парламентом постанові про заяву у зв`язку із ситуацією, що склалася в ПАРЄ (№9089).

Підтримали цю постанову 242 народних депутати із 352 зареєстрованих у сесійній залі.

Окрім засудження, у ВРУ передбачають затвердити заяву до парламентів держав-членів Ради Європи у зв’язку із ситуацією, що склалася у ПАРЄ. Голові Верховної Ради доручили забезпечити невідкладне направлення тексту заяви до Асамблеї та держав-членів Ради Європи.

У цій заяві парламент звертає увагу на те, що питання повноважень національних делегацій у ПАРЄ та прав, що отримують делегації за наявності повноважень, мають визначну роль для роботи ПАРЄ як практичні механізми провадження політики Ради Європи, контролю за дотриманням Статуту Ради Європи, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та широкого кола обов’язків та зобов’язань держав-членів Ради Європи.

"Наявна система правил процедури, що передбачає оскарження повноважень національних делегацій по суті та за формальними ознаками, є ефективним механізмом контролю ПАРЄ за дотриманням державами-членами принципів та цінностей Ради Європи", - йдеться у тексті.

У парламенті додали, що в умовах, коли РЄ та ПАРЄ переживають одну з найскладніших криз в історії свого існування, що пов’язана із порушенням державою-членом мети та засад Ради Європи і відходом від добровільно взятих на себе обов’язків та зобов’язань, відмова від механізмів політичного впливу на держави-члени чи суттєве ускладнення порядку їх застосування завдадуть непоправної шкоди Асамблеї, її моніторинговій процедурі та Раді Європи загалом.

Там також зазначили, що збереження авторитету й політичної спроможності Парламентської Асамблеї в умовах сучасних викликів у Європі є можливим лише за умови забезпечення чинної інституційної здатності Асамблеї.

"Нищення інституційних основ означатиме визнання Парламентською Асамблеєю Ради Європи своєї політичної неспроможності дотримуватися власних рішень та публічну демонстрацію відходу від цінностей та принципів Ради Європи - верховенства права, демократії та прав людини. Це змушуватиме Верховну Раду України та її постійну делегацію у Парламентській Асамблеї Ради Європи здійснити повний перегляд засад, на яких будується співробітництво з Асамблеєю, та механізмів такої співпраці", - заявили в українському парламенті.

Нагадаємо, раніше голова постійної делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв за підсумками зустрічей з депутатами Бундестагу повідомив, що німецька сторона виступає за повернення Російської Федерації до Парламентської асамблеї Ради Європи.

ВідеоУкраїнське питання на Раді Європи. У Страсбурзі говоритимуть про права людини

Зокрема згадають справу "Гонгадзе проти України", яка стосувалася убивства журналіста та неефективного розслідування цього злочину. Також особливу увагу звернуть на ще дві справи щодо порушення права на життя та жорстокого поводження і тортур з боку правоохоронців. Чи будуть у Раді Європи ухвалювати певні рішення після обговорення цих питань – наразі невідомо. 

Українське питання на Раді Європи. У Страсбурзі говоритимуть про права людини

Залиште свій коментар

Вибір редакції