У Верховному суді оскаржили призначення Богдана главою АП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там вимагають скасувати указ про його призначення.

До Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшло дві заяви щодо оскарження призначення Андрія Богдана головою Адміністрації президента та скасування цього призначення.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду на своїй сторінці у Facebook.

"До Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшло дві позовні заяви про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 21.05.2019 року № 304/2019 "Про призначення А.Богдана Главою Адміністрації Президента України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заяви були подані 24 травня громадською організацією "Громадський люстраційний комітет" і фізичною особою. Суд протягом 5 днів винесе ухвалу про подальші процесуальні дії стосовно цих заяв.

До КАС ВС оскаржено призначення Глави Адміністрації Президента України До Касаційного адміністративного суду у складі...

Опубліковано Верховний Суд Понеділок, 27 травня 2019 р.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 21 травня призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань, юриста партії "Слуга народу" та одного із членів передвиборчого штабу Зеленського Андрія Богдана

Потім повідомлялося, що Богдан не може обіймати державні посади за законом про люстрацію, оскільки обіймав різні посади в уряді Миколи Азарова, який наразі переховується на території Російської Федерації. Зокрема, у березні 2010-го він став заступником міністра Кабінету міністрів — урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. Згодом цю посаду скасували, а 2013-го Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією. 

Сам Богдан підтверджував, що не може зайняти крісло глави АП через закон про люстрацію. Єдиним варіантом, яким міг скористатися заради роботи на державній службі, є отримання свідоцтва учасника бойових дій. Раніше юрист зазначив, що обійти закон і оформити таке посвідчення за бажання він би міг без проблем, бо не раз був в АТО у відрядженні. Але робити це, мовляв, не буде, тому що у військових діях не брав участь і "морального права на це не має". 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що може звільнити главу Адміністрації президента Андрія Богдана після того, як Конституційний Суд ухвалить рішення про те, що норми закону "Про очищення влади" відповідають Конституції України.

ВідеоАндрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

Новопризначений голова АП визнав, що на нього поширюється дія закону про люстрацію. Це неможливість обіймати високі посади до 2024 року як людині, що засвітилася на високій посаді за часів Януковича. Утім, на переконання Андрія Богдана, він "потрапив під цей закон абсолютно несправедливо". Після призначення на посаду Богдан вже зробив гучну заяву про можливе проведення референдуму, на який винесуть рішення щодо проведення прямих переговорів із Росією щодо мирних угод.  

Андрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

Залиште свій коментар

Вибір редакції