У Військовій прокуратурі по пунктах пояснили, чому затримали "Батю"

У Військовій прокуратурі по пунктах пояснили, чому затримали "Батю"

Запобіжний захід ґрунтується на доказах, отриманих під час судових засідань по інших справах.

Головна військова прокуратура оприлюднила свідчення, на основі яких обрала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для "айдарівця" Валентина Лихоліта із позивним "Батя".

Свідчення розміщені на сайті Генеральної прокуратури.

"Обраний Лихоліту запобіжний захід ґрунтується на доказах, отриманих під час судових засідань по інших справах по подіях не тільки 2014, але і 2015 років", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що свідчення також стосуються затриманого в п'ятницю "айдарівця" Романа Радченка із позивним "Рубіж".

За інформацією прокуратури, "підозрюваний 1" зазначив, що ввечері 30.07.2014 за командою "Баті" вишикувався особовий склад батальйону "Айдар". Поруч стояв "Рубіж". "Батя" сказав, що необхідно поїхати на зачистку до міста Сєвєродонецьк. Потім "Рубіж" з охочих відібрав близько 10 осіб, які рушили до Сєвєродонецька, а саме до офісу депутата Сєвєродонецької міської ради громадянина С. У його кабінеті "Батя" разом з "Рубежем" обговорювали деталі нападів на домоволодіння мера міста та його двох заступників.

Під час здійснення нападів 30 липня - 1 серпня 2014 року на вказані домоволодіння "Рубіж" знаходився неподалік виконавців нападів, контролював та координував їхні дії.

Уранці 01.08.2014 на капоті одного із автомобілів, розташованого в ангарі за місцем базування батальйону "Айдар" ("висота"), були розкладені  гроші, поділені більше 10 рівних частин, а також речі, здобуті під час нападів.

Один з "айдарівців" привіз на "висоту" "Батю", а бійці, які були присутні в ангарі, доповіли "Баті" про напад. Після цього "Батя" наказав кошти поділити між собою, а майно "роздерибанити". Він отримав таку ж частку як інші.

Також прокуратура наводить показання "свідка 2", який повідомив, що за вказівкою "Баті" возив його на на автомобілі марки "Subaru Outback", який був викрадений під час нападу. У січні місяці 2015 за наказом "Баті" цю автівку він передав громадянику А., в якого її вилучили. Свідок також зазначив, що троє потерпілих утримувались в підвальному приміщенні ковбасного цеху в с. Половинкино Старобільського району Луганської області. "Рубіж" неодноразово проводив допити цих осіб. Одного разу, одразу після допиту, "Рубіж" повідомив 2-Ш про допит громадянина К. (потерпілого). Також одного разу за наказом "Баті" свідок 2-Ш вивозив громадянина К. (потерпілого) до річки помитись.

Згідно зі свідченнями "потерпілого 3", у період перебування в полоні чув позивні "Батя" і "Комбат".

"Свідок 4" повідомив, що Радченко погрожував працівникам міліції вбивством з використанням ручної гранати".

"Свідок 5" поінфомував, що постійно до бази батальйону "Айдар" в Половінкіно під керівництвом Лихоліта бійці приганяли автомобілі, які безпідставно відбирали у громадян.

Згідно з показаннями "Свідка 6", Лихоліт пропонував йому вбити двох військовослужбовців батальйону "Айдар" в обмін на допомогу отримати українське громадянство.

"Підозрювані 7 та 8" також стверджують, що вчиняли інкриміновані їм протиправні дії саме за вказівкою Радченка та Лихоліта.

"Підозрюваний 9" вказує на існування озброєної банди, керівниками якої були Радченко та Лихоліт, та підтверджує, що також брав участь у нападах, які вчиняла ця банда.

Згідно з показаннями "свідка 10", через декілька днів після вчинення злочину працівники міліції вилучили відеозапис з території домоволодіння, де відбувався напад банди, та продемонстрували йому (свідку 10). При цьому він упізнав серед нападників бійця батальйону "Айдар".

"Потерпілий 11" повідомив, що "Батя" розмовляв по мобільному телефону з ним в момент нападу на його домоволодіння, повідомивши, якщо потерпілий хоче повернути власний "Lexus RX 450", йому необхідно приїхати на базу батальйону "Айдар". Також потерпілий неодноразово спілкувався з "Батею" по мобільному щодо повернення йому мисливської зброї та документів, які були викрадені під час нападу 23.08.2014. "Батя" обіцяв допомогти з поверненням цих речей, якщо потерпілий допоможе із фінансуванням його передвиборчої кампанії щодо виборів народних депутатів до Верховної Ради України, яка відбувалась у вересні – жовтні 2014 року".

Нагадаємо, 2 липня стало відомо про затримання одного із засновників батальйону "Айдар" Валентина Лихоліта із позивним "Батя" і "айдарівця" Романа Романича ("Рубіж"). Печерський районний суд Києва заарештував на два місяці Валентина Лихоліта. Після винесення ухвали у залі суду виникли сутички, народні депутати та громадські активісти заблокували вивезення до в'язниці "айдарівця".

Після того більше тисячі активістів заблокували рух Хрещатиком і почали погрожувати "третім Майданом", якщо "Батю" не відпустять.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко після цього заявив, що не згоден з мірою запобіжного заходу у вигляді арешту. Він особисто приїхав на засідання суду, щоб підтримати зміну запобіжного заходу. 

Врешті Апеляційний суд задовольнив прохання адвокатів Валентина Лихоліта про зміну запобіжного заходу. Легендарному "Баті" дозволено перебувати на волі.

Лихоліту закидають організацію озброєної банди, викрадання людей та заволодінням їхнім майном. Комбат усі обвинувачення відкидає. Він певен, що справу проти нього замовив попередній командир батальйону та нинішній народний депутат Сергій Мельничук.

Повʼязані теми:

Наступна публікація