У ЄС дали оцінку завершенню першого етапу електронного декларування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

НАЗК має перейти до перевірки даних, наголошують у диппредстаництві. 

У Представництві ЄС заявили про те, що завершення першого етапу електронного декларування є важливою частиною антикорупційних реформ в Україні.

Тимчасовий повірений у справах Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен наголосив, що явка декларантів була дуже високою, а робота української влади та залученість суспільства щодо питання е-декларування дуже важливі для боротьби із корупцією.

"Завершення першого раунду електронного декларування статків – у результаті чого ми стали свідками дуже високої явки серед подавачів декларацій – знаменує собою важливий етап антикорупційних реформ в Україні. Ефективне використання системи електронного декларування надає важливий інструмент для підвищення підзвітності державних службовців та суспільної довіри до них. Зусилля української влади із запуску та підтримки роботи системи, а також послідовна залученість громадянського суспільства у цей процес були вкрай важливими для чинного прогресу у цьому питанні", - наводить УНІАН цитату Фреллесена.

Він наголосив, що успішний запуск системи має поєднуватися із її ефективним та безперебійним функціонуванням. За словами Фреллесена, на черзі перевірка поданих чиновниками та політиками декларацій.

"Наразі розпочинається важливий етап контрольної перевірки поданих електронних декларацій. НАЗК повинен мати змогу працювати повністю незалежно та вільно від будь-якого політичного втручання. Агентство має отримати необхідні засоби для виконання своїх важливих функцій, що стосуються перевірки інформації, поданої у деклараціях", - зауважив дипломат.

Він наголосив, що ЄС залишається відданим ідеї підтримки української влади у її боротьбі проти корупції.

Як повідомлялося раніше, 30 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Національна комісія з питань запобігання корупції готується йти до декларантів в гості та перевіряти, чи є у їхніх помешканнях задекларовані речі, зокрема означена у е-деклараціях готівка. 

Відео Національне агентство із запобігання корупції проведе перевірку електронних декларацій держслужбовців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції