У ЄС немає школи з навчанням всіх предметів українською мовою – Гриневич

Дата публікації
Перегляди
2728
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ЄС немає школи з навчанням всіх предметів українською мовою – Гриневич

Фото: ТСН

Міністр освіти відповіла на критику освітнього закону з-за кордону.

Україна надасть так звану мовну статтю нового закону про освіту на експертизу Ради Європи – і це має зняти питання про обмеження прав національних меншин, адже закон цілком відповідає європейським нормам. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич після зустрічі з послами 11 країн, яким вона роз'яснювала позицію уряду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На її думку, зміни на користь української мови не звузять, а розширять права нацменшин, адже нині, наприклад, закарпатські угорці складають ЗНО із вкрай низькими оцінками, що закриває їм дорогу до українських вишів. Такі випускники змушені все життя провести в своєму анклаві або виїжджати вчитись та працювати в Угорщину. Будапешт, судячи з усього, це цілком влаштовує. Угорський МЗС розлютив намір збільшити вагу української у національних школах, де зараз угорською навчається 16 тисяч учнів. "Україна встромила Угорщині ножа в спину, внісши зміни до закону про освіту, який сильно порушує права угорської меншини. Ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським Союзом, схвалила рішення, що є у повній опозиції до європейських цінностей", - заявили там.

Україна відреагувала на обурення Європи, щодо скорочення обсягу викладання мовами нацменшин

Україна відреагувала на обурення Європи, щодо скорочення обсягу викладання мовами нацменшин

Інші сусіди України відреагували стриманіше, проте і вони пригрозили скаржитись на Україну в Брюселі. Міністр освіти зустрілась з послами занепокоєних країн і спробувала пояснити, що Україна захищає себе, але при цьому не порушує жодних конвенцій та наслідує те, що роблять самі сусіди. "Яким чином забезпечується навчання українською мовою в наших країнах-партнерах? У жодній з країн немає школи з навчанням всіх предметів українською мовою. Тому ця практика, яку ми хочемо запровадити нашим новим законом про освіту, цілком відповідає європейській сучасній практиці", - наголосила Гриневич.

Чи вдалось міністрові переконати послів – не ясно, бо від коментарів вони рішуче відмовились. Сама міністр повідомила, що разом із дипломатами домовились віддати закон на експертизу Ради Європи, і лише в разі негативного висновку його можуть змінити. Гриневич сподівається, що президент підпише закон уже зараз і реформа освіти не загальмує, бо ж Україна занепокоєна відпливом працездатної молоді за кордон. А от сусідам це лише на користь – у Польщі порахували, що лише 2% українських студентів планують повертатись на Батьківщину. А мільйон українських трудових мігрантів неабияк сприяють економічному зростанню у той час, як Україна лише втрачає.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2728
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація