Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЄС обіцяють домовитися з Нідерландами стосовно угоди про асоціацію з Україною

Компроміс буде знайдено наближчим часом.

У Євросоюзі обіцяють домовитися з Нідерландами стосовно угоди про асоціацію Україна-ЄС у найближчі два-три дні.

Про це заявив посол ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі, передає Інтерфакс.

"Зараз, в цей самий момент, влада Нідерландів спілкується з лідерами Європейського союзу, щоб знайти рішення, як ми це називаємо, голландських труднощів. Ми впевнені, що цього тижня, в найближчі 2-3 дні, рішення буде знайдено", - сказав Мінгареллі.

Посол ЄС також висловив впевненість, що рішення, яке буде знайдено, не дозволить "розмити положення Угоди про асоціацію".

"Ми впевнені, що це рішення з одного боку повністю збереже нинішній зміст Угоди про асоціацію, а з іншого – візьме до уваги всі питання, стосовно яких висловили занепокоєння громадяни Нідерландів", - наголосив він.

"27 країн-членів ЄС, які ратифікували угоду про асоціацію, не погодяться на те, щоб розмити нинішній її стан", - сказав він.

Нагадаємо, ЄС готовий погодитися з вимогами Нідерландів, аби врятувати угоду про асоціацію з УкраїноюБо, за словами дипломатів, на яких посилається агенція Reuters, позиція Нідерландів така – або ЄС погоджується, або Нідерланди відмовляються від ратифікації. Одна із вимог – ЄС має заявити, що угода про асоціацію з Україною не означає додаткових зобов'язань безпекового або фінансового характеру. Про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов.

Також Нідерланди вимагають визнати, що угода не надаватиме українцям права "вільно жити та працювати" на території ЄС. Один із найбільш контроверсійних пунктів – він і досі не узгоджений – стосується можливого членства України в ЄС. Зараз політики шукають слова, які б були з одного боку досить однозначними, з іншого — в майбутньому не закривали двері Євросоюзу перед Україною. Але сенс такий – угода про асоціацію не означає майбутнього членства України в ЄС.

Залиште свій коментар

Вибір редакції