У ЄС розчаровані неповним запуском системи електроного декларування

Сертифікація повинна бути надана без подальших затримок, - переконані у Європі.

У ЄС дуже розчаровані та стурбовані неповним запуском системи електронного декларування статків НAЗК минулої ночі без необхідної сертифікації.

Про це йдеться у коментарі представництва ЄС щодо впровадження системи електронного декларування.

"Система електронного декларування повинна бути сертифікована з метою забезпечення кримінальної відповідальності за надання неправдивих свідчень. Створення робочої системи є важливим елементом для протидії корупції згідно з зобов'язаннями, які взяла на себе Україна перед ЄС та міжнародною спільнотою", - йдеться в заяві.

У Європі переконують, що "немає жодних істотних підстав для відмови від сертифікації". "Сертифікація повинна бути надана без подальших затримок", - наголошується у заяві.

Нагадаємо, в понеділок, 15 серпня, вчасно запрацювала система електронного декларування статків чиновників.

Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Через це в розробників електронного декларування виникли сумніви щодо вчасного запуску системи. У суботу, 13 серпня, після екстреного засідання НАЗК у Києві Наталія Корчак заявила, що інтерфейс подання декларацій не активують, допоки не одержать атестат. Днем пізніше у НАЗК повідомили, що попри все систему таки запустять.

Своєю чергою, президент Петро Порошенко не захотів і чути про перенесення дати запуску системи, про що він повідомив у своєму Facebook.

Система електронного декларування статків чиновників запрацювала без сертифіката

Відповідальність за відсутність атестата захисту даних переклали на виробника програмного забезпечення. Це рішення Національного агентства із запобігання корупції. Однак антикорупційні активісти обурені - чиновники муситимуть заповнити ці деклларації, але в разі виявлення невідповідностей у способі життя та заявлених прибутках декаларції без сертифіката від Держспецзв'язку не матимуть юридичної сили.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: