У ЄС стурбовані, що поправки Порошенка ставлять під удар незалежність антикорупційної прокуратури

На цій проблемі наголосив Ян Томбінський.

У Євросоюзі занепокоєні поправками, які були внесені президентом України Петром Порошенком до закону "Про прокуратуру" (№4055).

Про це йдеться в заяві Посла ЄС в Україні Яна Томбінського, розміщеного на сторінці Представництва ЄС у Facebook.

"Я стурбований поправками, запропонованими в закон "Про прокуратуру" (4055), що загрожує незалежності спеціалізованої антикорупційної прокуратури, надавши занадто багато повноважень Генеральному прокурору", - наголошує він.

Томбінський переконаний, що запровадити ефективну систему декларації активів у 2016 році варто "без подальшого зволікання".

"Важливо також, що ефективна система декларації активів вводиться без подальших затримок у 2016 році, відповідно до зобов'язань України. Це має бути всеосяжним і охоплювати всіх чиновників, що працюють в сферах і на посадах, вразливих з точки зору корупції, які повинні повторно подати заяви в електронному вигляді, щоби дозволити Національному Агентству з питань запобігання корупції повноцінно функціонувати", - вважає Томбінський.

 

Jan Tombinski:I welcome the work under way in the Verkhovna Rada this week on important anti-corruption legislation that...

Опубліковано European Union in Ukraine 15 лютого 2016 р.

"Після восьми місяців невдалих спроб сформувати агентство, настав час побачити, як воно працює", - додав посол ЄС в Україні.

Водночас, він зауважив, що проекти законів про виявлення, розшук та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (4056), а також про арешт майна та інститут спеціальної конфіскації (4054) відповідають стандартам ЄС.

Нагадаємо, законопроект 4055, ініціатором якого є президент Петро Порошенко, вносить зміни до закону "Про прокуратуру" у частині призначення керівника і заступників Спеціалізованої антикорупційної прокурори (САП). Він гарантує генпрокуророві Шокіну повний контроль як над чинним, так і над майбутнім керівником САП.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: