Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЄС та США занепокоєні через доступ ГПУ до телефону журналістки Седлецької

Вони закликають українську владу підтримувати незалежну журналістику.

Європейський Союз та США стурбовані рішенням Печерського районного суду Києва, яке дозволяє Генеральній прокуратурі України отримати доступ до телефону журналістки  Наталії Седлецької.

Посольство США в Україні зазначає, що рішення суду "може мати несприятливий вплив на свободу преси та зусилля щодо боротьби з корупцією в Україні".

"Українська влада має підтримувати незалежну журналістику", - йдеться у заяві посольства у Twitter.

Речниця ЄС Майя Косьянчич зі свого боку заявляє, що вищезгадане судове рішення "викликає дуже серйозні питання".

"Ніяке рішення суду не повинно порушувати основні свободи ЗМІ та міжнародні журналістські стандарти, такі як захист джерел журналістів" - йдеться у заяві, яка є у розпорядженні "Європейської правди".

Косьянчич додала, що слідча журналістика значною мірою сприяє боротьбі з корупцією в Україні, і Євросоюз очікує, що українська влада забезпечить сильний юридичний захист журналістів.

Раніше журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефону у період від липня 2016 до листопада 2017. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно.  

Речниця генерального прокурора Лариса Сарган розповіла, що відомство отримало доступ до телефонів трьох осіб. Окрім Наталії Седлецької, це журналістка Христина Бердинських і ще одна особа, яка не є журналістом і не є публічною. Хто ця третя особа - Сарган відмовилася сказати, посилаючись на таємницю слідства.

За словами речниці ГПУ, усі три вищезгадані людини були на зустрічі з керівником НАБУ Артемом Ситником, під час якої він міг розголосити дані досудового слідства. 

Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

ВідеоХолодницький в Брюсселі прокоментував скандал із прослуховуванням

Він вважає встановлення "жучків" у своєму кабінеті провокацією та спростовує чутки про власну відставку. Антикорупційний прокурор Назар Холодницький під час візиту до Брюсселя прокоментував скандал із прослуховуванням. Чиновник бере участь у конференції, присвяченій боротьбі з корупцією в Україні. Разом із главою НАБУ Артемом Ситником, якому закидають, що саме він дав санкцію на встановлення "жучків" у кабінеті Холодницького.

Холодницький в Брюсселі прокоментував скандал із прослуховуванням

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції