У ЄС запевнили, що не визнаватимуть "виборів" в окупованому Криму  і обраного "губернатора"

Так звані вибори на посаду "губернатора Севастополя" відбудуться у неділю, 10 вересня.

Європейський Союз не визнає ні "губернаторських виборів" в окупованому Росією Севастополі, ні обраного "губернатора".

Про це йдеться у коментарі коментаря речника Європейської служби зовнішньої дії Майї Косьянчич у зв'язку з запланованими на 10 вересня у Севастополі відповідних "вибрів", пише УНІАН.

"Європейський Союз залишається відданим своїй політиці невизнання, до якої входять обмежувальні заходи. Європейський Союз не визнає проведення Російською Федерацією на Кримському півострові виборів, а також обраних місцевих чи національних представників", - заявила вона.

Косьянчич додала, що ЄС твердо прихильний суверенітету та територіальній цілісності України. "Європейський Союз знову заявляє, що не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", - констатувала речник.

Так звані вибори на посаду "губернатора Севастополя" пройдуть у неділю, 10 вересня, на них зареєструвалися п'ять кандидатів, ще п'ятьом в реєстрації було відмовлено.

Зокрема, рік тому 18 вересня в Криму відбулися так звані вибори до Державної Думи РФ, які не були визнані міжнародною спільнотою. Шість обраних до Думи "депутатів" у листопаді того ж року ЄС заніс до санкційних списків із застосуванням замороження активів та заборони на в'їзд.

ВідеоПосли ЄС планують продовжити санкції проти фізичних осіб і компаній РФ

Своєю чергою, на такі ж самі дії Брюсселя розраховує Київ і цього разу. Про це повідомив заступник представника України при Євросоюзі Олександр Ірхін.

"Якщо такі вибори відбудуться, ми очікуємо (від ЄС) на міцні сигнали підтримки територіальної цілісності та суверенітету України з одного боку, а з іншого, і ми вже запропонували це нашим колегам в ЄС та опрацьовуємо з відповідними підрозділами, запропонували включити учасників так званих виборів до відповідних санкційних списків", - сказав український дипломат.

Нагадаємо, раніше МЗС України висловило протест у зв'язку з тим, що Кремль намагався організувати "передвиборчу кампанію" в анексованих Криму і Севастополі.

Залиште свій коментар