Перейти до змісту
У Єврокомісії пропонують укласти транзитну угоду на більше ніж 10 років

У Брюселі відбулися чергові тристоронні газові переговори.

Нова угода з транзиту газу через територію України в ЄС, умови якої в черговому раунді переговорів у понеділок, 21 січня, обговорювали в Брюсселі, має бути укладена на термін понад 10 років, а обсяги поставок мають бути комерційно вигідними, що дозволить залучити в українську газотранспортну систему інвестора.

Про це заявив віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович на брифінгу після закінчення переговорів, пише УНІАН.

"З нашої точки зору угода має бути тривалою – понад 10 років, а обсяги мають бути комерційно вигідними, щоб залучати конкурентоспроможного європейського інвестора в українську газотранспортну систему", - сказав він.

За словами Шефчовича, обсяги поставок, які будуть прописані в угоді, повинні відображати довгострокову перспективу.
При цьому він висловив сподівання, що угода буде укладена до кінця року.

"Сподіваюся, що ми будемо мати підписаний контракт до кінця року, а довгостроковий транзит через Україну буде забезпечений", - сказав він.

Нагадаємо, на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", - підкреслив він.

Відео Україна та Росія під наглядом Єврокомісії намагаються домовитися про транзит газу українською трубою

Без прориву, але із можливим компромісом. На переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагаються домовитися про новий контракт - на транзит газу українською трубою. Нинішній контракт закінчується 31 грудня, а без нового договору Україна ризикує уже в наступному році втратити транзит.

Україна та Росія під наглядом Єврокомісії намагаються домовитися про транзит газу українською трубою

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин