У законопроєкті Зеленського про покарання за незаконне збагачення виявили помилку на 3 млн гривень

Дата публікації
Перегляди
7493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У законопроєкті Зеленського про покарання за незаконне збагачення виявили помилку на 3 млн гривень

Фото: УНІАН

У тексті документа та порівняльній таблиці вказані різні дані.

У законопроєкті президента України Володимира Зеленського про відновлення покарання за незаконне збагачення виявили помилку на три мільйони гривень.

Про це у своєму Facebook написала нардепка від фракції "Голос" Олександра Устінова.

"Тут "Слуга" трохи помилився майже на 3 млн грн в законопроєктах. Читаю законопроєкт президента 1031 про повернення "незаконного збагачення". Так ось в тексті законопроєкту пишуть, що кримінальна відповідальність наступає, якщо сума майна перевищуватиме 15000 неоподаткованих мінімумів, а в порівняльній таблиці 12000", - повідомила вона.

Тут Слуга трохи помилився майже на 3 млн грн в законопроектах. Читаю законопроект Президента 1031 про повернення...

Опубліковано Ustinova Alexandra Понеділок, 2 вересня 2019 р.

Станом на 11 ранку 3 вересня помилка у тексті законопроєкту та порівняльній таблиці досі присутня.

Нагадаємо, у лютому Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас, тодішній президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроєкт щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проєкт закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Своєю чергою ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроєкти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований тодішнім президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

3 червня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт президента України Володимира Зеленського про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Він пропонує цивільну конфіскацію незаконно отриманого майна, а також можливість притягнути до відповідальності осіб, які здійснили злочин у попередні 3 роки до ухвалення законопроєкту. Однак Рада 6 червня відмовилась розглядати цей документ.

Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
7493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація