У Запоріжжі активістку кинули до психлікарні та колять невідомі препарати

У Запоріжжі активістку кинули до психлікарні та колять невідомі препарати

Невгодну владі активістку зачинили у психлікарні / Фото: 061.ua

Доньку активістки побили разом з її дитиною, коли вона під судом намагалася врятувати маму.

У Запоріжжі затримали й примусово помістили в лікарню активістку Раїсу Радченко, яка раніше критикувала міліцейське свавілля й збирала підписи за відставку мера.

Як повідомила її донька Дарина Радченко, це сталося 11 липня в будівлі Ленінського райсуду, пише місцеве видання.

За словами Дарини, 10 липня до них у квартиру "подзвонили три людини, представилися міліціонерами й психіатром".

"Вони заявили, що є рішення суду про те, що моя мати має бути госпіталізована на примусове лікування. Вона відмовилася відчиняти, а наступного ранку пішла до Ленінського суду, щоб отримати пояснення. І звідти її не випустили", - заявила Дарина Радченко.

Коли жінка прибігла до суду рятувати маму, то невідомі чоловіки побили її та її 5-річну дитину. Також Дарина зауважила, що рішення суду про примусове обстеження їй не показали.

"Ми точно не знаємо, які реальні причини її затримання. Вона ніколи не була на обліку в психлікарні. Днями повернулася з Києва, де заявляла про бездіяльність міліції, нещодавно брала участь у акції проти "маршрутного свавілля", де також критикувала правоохоронців на всю країну", - зазначила Дарина.

13 липня Дарину зі знайомим лікарем таки допустили у психлікарню до мами. У Раїси Радченко були виявлені синці.

"Ми змогли поспілкуватися тільки 10 хвилин і то в присутності лікарів психіатричної лікарні. На обличчі у мами великий синець, також гематоми на руках і не тільки. Їй за сьогоднішній ранок зробили три уколи - назви препаратів лікарі не повідомляють", - заявила Дарина Радченко.

Жінка розповіла, що медики заявили про письмову згоду матері на використання ін'єкційних препаратів. Проте сама активістка стверджує, що навпаки - написала про відмову і про насильницькі уколи.

На думку знайомого доктора Раїси Радченко Тетяни Смирнової, яка була присутня на зустрічі, активістці колють аміназин. Ця речовина викликає апатію, загальмованість реакції та загальну слабкість.

Тим часом, за інформацією дочки активістки, суд про примусове лікування буде лише в понеділок.  "Суд буде тільки в понеділок в 11:30, в усякому разі, про це обмовилися санітарки. Нас ніхто офіційно до відома не ставить - вже вихідні! Коли нам повідомлять про суд? Під час засідання?" - каже Дарина Радченко.

Також дочка "затриманої" стверджує, що рішення суду про примусове обстеження не вступило в дію, тобто саме "затримання" може виявитися незаконним.

Нагадаємо, на одному з ринків у Києві міліціонер вдарив активістку. Обурені підприємці ринку брали штурмом Святошинський відділок міліції, вимагаючи розшукати силовика, який побив дівчину.

Повʼязані теми:

Наступна публікація