Перейти до змісту
У Зеленського назвали аргументи "за" і "проти" легалізації медканабісу

Йдеться лише про препарати, які необхідні людям, що переживають важкий системний біль, вкрай тривожні та депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад.

Одне з запитань, яке президент Володимир Зеленський хоче винести на всенародне опитування, це легалізація медичного канабісу в Україні. В Офісі голови держави назвали аргументи на користь такої ініціативи.

Про це йдеться на сайті президента.

Як зазначається, протягом 2010-х років у багатьох цивілізованих країнах доступні лікувальні препарати на основі канабісу: приміром, в Канаді, Австралії, США, Польщі, Новій Зеландії та Литві.

Були й в Україні спроби зареєструвати відповідні законопроєкти у Верховній Раді. Аргументи прибічників цієї ідеї: коноплі без наркотичного ефекту можуть використовуватися як ефективне та легке знеболювальне і допомагають під час різних важких станів.

Це особливо важливо для людей з онкологічними захворюваннями, які, поки канабіс залишається нелегальним, змушені рятуватися за допомогою набагато важчих і небезпечніших за наслідками для організму препаратів. Також застосування медичної марихуани у державах, які це вже дозволили, демонструє її ефективність у разі депресії, посттравматичного стресового розладу, що є важливим для військовослужбовців, які повертається додому з війни. Активно використовується група препаратів і за низки інших тяжких станів і захворювань.

За попередніми підрахунками, не менше двох мільйонів українців потребують саме таких препаратів, якщо "ми хочемо дбати про належну якість їхнього життя".

Водночас там назвали аргументи опонентів: під виглядом медичних препаратів можуть розповсюджуватися й наркотичні речовини. Утім в ОП наголосили, що ефективною є та держава, яка нівелює ризики та використовує з користю для народу усі можливості, які існують.

У Зеленського підкреслили, що в опитуванні буде йтися лише про препарати медичного характеру, які необхідні людям, що переживають важкий системний біль, вкрай тривожні та депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад, зокрема й після фронту.

Раніше Зеленський закликав українців прийти на дільниці 25 жовтня не лише для того, щоб проголосувати за кандидатів на місцевих виборах, а й відповісти на 5 актуальних запитань, які зараз обговорюються у суспільстві:

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300? 
  • Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом? 

Відео Чи готове українське суспільство до легалізації медичного канабісу

Легалізації медичного канабісу в Україні чекають тисячі пацієнтів. Для багатьох це питання життя. Законопроєкт намагалися ухвалити минулого року. Що завадило та чому суспільство може бути не готовим до такого закону — дивіться у матеріалі. 

Чи готове українське суспільство до легалізації медичного канабісу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин