У Зеленського розповіли про перші три кроки під час "нормандської зустрічі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Нормандський саміт" відбудеться 9 грудня у Парижі.

Під час "нормандського саміту", який відбудеться 9 грудня у Парижі, президент Володимир Зеленський підніме три питання.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прессекретарка президента Юлія Мендель. 

Перші три кроки, які Зеленський озвучить на зустрічі - це терміни і умови повернення полонених українців, припинення вогню, виведення чужих військ і бандформувань з території Донбасу.

За словами Мендель, перші два кроки найважливіші, бо "стосуються людського життя", третій - умова для виборів на Донбасі.

"Їх проведення, в рамках виборів по всій території України, може відбутися тільки коли там не буде чужих військ та незаконних збройних формувань. Так говорить закон України і проста логіка: не зможуть на Донбас зайти українські партії, не зможуть там бути міжнародні спостерігачі, не зможуть люди проголосувати відкрито і незаангажовано під дулом автоматів. Спочатку - наш кордон, потім - вибори, адже це наші території, а місцеві вибори проходитимуть по всій Україні", - зауважила речниця Зеленського. 

"Нормандська зустріч" - це можливість змусити гармати замовкнути, також написала Мендель.

"Пам'ятаєте фразу "Поки говорять дипломати - гармати мовчать"? "Нормандська зустріч" 9 грудня - це можливість змусити гармати замовкнути. Ніщо інше поки не діє. Тобто "нормандський формат" - одна з перемог у досягненні миру. Тому що без нього немає можливості говорити, а, відтак, - і можливості зрозуміти, як рухатися далі", - написала прессекретарка Володимира Зеленського.

Як повідомлялося, пресслужба президента Володмира Зеленського підтвердила, що зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у "нормандському форматі" відбудеться 9 грудня. Згодом цю дату також підтвердили у Кремлі. 

Раніше 16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей. 

Відео Зеленський скликав закрите засідання РНБО напередодні "нормандської зустрічі"

Зустріч із Путіним віч-на-віч, вибори на окупованих територіях Донбасу та обмін всіх на всіх: у переддень "нормандської зустрічі" Володимир Зеленський скликав РНБО. Інформація з Банкової щодо майбутньої зустрічі президентів України, Німеччини, Франції та Росії - дуже дозована. Як пояснює сам президент Зеленський, він не хоче розкривати усі козирі перед чутливими переговорами.  

Зеленський скликав закрите засідання РНБО напередодні "нормандської зустрічі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції