У Зеленського пояснили, чому внесли до парламенту законопроект із закритими списками

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами представника президента, такою була домовленість із лідерами фракцій.

Представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук розповів, що до парламенту було внесено законопроект про закриті списки через те, що часу на якісне та швидке ухвалення відкритих списків не було, а лідери фракцій та очільник Ради погодились підтримати скасування мажоритарної системи.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

За його словами, під час консультацій 21 травня голова парламенту Андрій Парубій, його заступники та лідери фракцій і груп повідомили, що наразі немає часу і можливості ухвалити якісні відкриті списки, а тому було досягнуте компромісне рішення – скасувати мажоритарку та знизити прохідний бар’єр до 3%.

"Безперечно, це не є наша мета, наша мрія, але це менше зло, ніж чинна система мажоритарки, коли люди за рахунок гречки скуповують голоси, після цього активно перепродаючи їх під час голосування", - пояснив Стефанчук.

Водночас, він зазначив, що депутати проігнорували попередні домовленості та не підтримали узгоджений законопроект.

"Питання, щодо яких напередодні був консенсус про їхнє включення до порядку денного, не здобули підтримки народних депутатів", - підкреслив представник президента у парламенті.

Стефанчук також наголосив, що позиція президента Зеленського залишається незмінною у тому, що парламентські вибори мають відбуватися за відкритими списками.

Нагадаємо, 21 травня під час позачергового засідання Верховної Ради депутати не підтримали зміни до виборчого законодавства, запропоновані президентом Володимиром Зеленським. Сторони звинувачують одна одну у зраді домовленостей, досягнутих напередодні.

Відео Депутати не підтримали змін до виборчого законодавства, запропонованих Зеленським

Чому не підтримали - версії у депутатського корпусу та представника президента у Верховній Раді кардинально різняться. Сторони звинувачують одна одну у зраді домовленостей, досягнутих напередодні.

Депутати не підтримали змін до виборчого законодавства, запропонованих Зеленським

Залиште свій коментар

Вибір редакції