Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Зеленського пояснили ставлення до декомунізації та закону про мову

Там розглядають можливість внести зміни до цих законів у разі потреби.

"Відкат назад" декомунізації в Україні не планується, а українська мова є і буде єдиною державною.

Про це заявив представник президента в парламенті Руслан Стефанчук в інтерв'ю РБК-Україна.

Водночас за його словами, 90% відсотків законів в Україні ухвалюють з негативним висновком науково-експертного управління Ради.

"Якщо моніторинг щодо впровадження будь-якого законопроекту буде показувати необхідність внесення змін, то ми однозначно будемо напрацьовувати їх", - зазначив Стефанчук.

"Що стосується конкретно законів про декомунізацію: вони працюють, і слава богу, але я предметно не вивчав їх імплементацію", - додав він.

Також на його думку, "треба не шукати проблеми в минулому, як з тими самими поляками чи угорцями, а напрацьовувати шляхи зближення, примирення, розуміння один одного".

На запитання щодо проспекту Бандери в Києві, Стефанчук заявив, що особисто йому хотілося б, щоб в Україні було більше вулиць Шовковичних, Вишневих та Яблуневих, які "не викликають конфлікту".

"В України дуже складна історія, але моментів, які об'єднують українців, набагато більше, ніж речей, які роз'єднують. Безумовно, у всіх залишаться свої герої, симпатії і антипатії. Але основне завдання держави, на моє переконання – це не "розділяй і володарюй", а "об'єднуй і примножуй"", - пояснив він.

Втім, він додав, що "відкату" декомунізації не планується, все що вже зроблено – "прекрасно", а Зеленський "як патріот" докладе всіх зусиль, якщо треба буде зробити щось більше.

На запитання про долю закону про мову – чи будуть його залишати як є, вносити правки чи скасовувати – Стефанчук сказав: "Якщо імплементація цього закону вимагатиме якихось правок, вони будуть внесені. Але концептуальна для нас річ - єдиною державною мовою в Україні є і буде українська".

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Зеленський пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоЄврокомісія вивчить і дасть свою оцінку українському закону про мову

Цього тижня парламент ухвалив закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". В Єврокомісії чекають офіційної публікації тексту нового закону, щоб вивчити і дати свою оцінку.  

Єврокомісія вивчить і дасть свою оцінку українському закону про мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції