У Зеленського відповіли на п'ять запитань голови Меджлісу про окуповані Крим і Донбас

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У штабі кандидата запевнили, що розмов про розмін Криму на мир на Донбасі бути не може.

Команда кандидата в президенти України Володимира Зеленського відповіла на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, у якому йшлося про Крим і Донбас.

Про це повідомляє Новое время із посиланням на прес-службу Зеленського.

Там заявили, що Крим – окупована територія України, а ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний та насильницький спосіб.

"Так званий "референдум" не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського, та іншого етнічного походження", - йдеться у заяві.

У прес-службі додали, що Крим був, залишається та буде частиною України, і має повернутися до її складу з компенсацією від Росії за завдані окупацією збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим та родинам загиблих від російських репресій.

У штабі кандидата запевнили, що розмов про розмін Криму на мир на Донбасі бути не може ні за яких обставин.

"Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів чи регіонів України. Більше того, як ми неодноразово підкреслювали, якби Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей залишились у складі вільної та незалежної України, вони б вже зараз мали більше свобод та повноважень, ніж будь-коли будуть мати під владою РФ", - наголосили там.

У штабі Зеленського вважають, що військове рішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з погляду національних інтересів України, так і з погляду західних союзників.

Водночас там наголосили, що це значить, що українським представникам доведеться говорити з владою РФ. "Але це має відбуватись за участю західних партнерів України, і за жодних обставин – не на окупованих територіях нашої держави", - йдеться у заяві.

У команді Зеленського стверджують, що не будуть розділяти та розглядати окремо питання Донбасу, Криму, чи Азовського моря.

Також там не виключають, що у разі перемоги, можуть запропонувати для кримських татар окрему перспективу національного розвитку після звільнення Криму.

"Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари будуть мати чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною", - говориться у заяві.

Відзначимо, раніше Мустафа Джемілєв поставив кандидату в президенти п'ять запитань.

  • "Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Або ви все ж вважаєте його окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?".
  • "Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав'язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий світ з Російською Федерацією? чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть в складі у Країни? ".
  • Чи погодиться Зеленський на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території включеного Криму?
  • "Деякі кандидати в Президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?".
  • "Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим в Кримську автономію - тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?".

Мустафа Джемилев поставил пять вопросов кандидату в Президенты Зеленскому по Крыму Лидер крымскотатарского...

Опубликовано Уполномоченный Президента Украины по делам крымскотатарского народа Воскресенье, 14 апреля 2019 г.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур виборів президента України. Через тиждень ЦВК офіційно оголосила результати голосування. Згідно з результатами підрахунку 100% бюлетенів, до другого туру проходять Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). Тимошенко посіла третє місце з результатом в 13,4%. Єдиним регіоном, де вона здобула перемогу, стала Івано-Франківська область. Порошенко переміг у Львівській і Тернопільській областях, Юрій Бойко - у Луганській та Донецькій областях, а Зеленський - у решті.

Зеленський закликав свого опонента провести дебати на НСК "Олімпійський" у Києві. Порошенко на його виклик погодився. У МВС вже заявили про готовність забезпечити порядок на головній спортивній арені столиці.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції