Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учасникам "собору" на чолі з Філаретом пригрозили покаранням - заява ПЦУ

Кліриків можуть ніколи більше не прийняти до єпископату ПЦУ.

Владика Філарет, провівши так званий собор УПЦ Київського патріархату, порушив правила і підриває єдність Церкви і народу. 

Із такою заявою виступили в Православній церкві України.

Зокрема, Філарета звинуватили у тому, що він порушив 34 Апостольське правило, згідно з яким "єпископам усякого народу належить знати першого у них, і визнавати його як главу, і нічого, що перевищує їхню владу не чинити без погодження з ним. Робити ж кожного тільки те, що стосується його єпархії і місць що належать до неї. Але і перший нічого нехай не робить без погодження з усіма, бо так виявиться однодумність, і прославиться Бог через Господа у святому Духові, Отець і Син, і Святий Дух", - ідеться у документі.

Таким чином, дії Філарета розцінили як грубе порушення цього правила.

"Ми закликаємо Почесного Патріарха Філарета і осіб, які брали участь у зборах, усвідомити всі згубні наслідки такого вчинку та припинити підрив єдності Церкви і єдності українського народу", - наголосили у ПЦУ.

Крім того, відповідальність за участь загрожує і клірикам. "... із благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія зазначаємо, що свідома участь таких кліриків у антиканонічних діях є підставою для категоричної підставою у задоволенні їхніх можливих у майбутньому прохань бути прийнятими до складу єпископату Православної Церкви України", - додали в заяві.

Наразі відомо, що рішення щодо учасників зборів на чолі з Філаретом будуть ухвалені 24 червня на Священному Синоді ПЦУ.

Нагадаємо, 20 червня Філарет скликав так званий "собор" про відновлення діяльності УПЦ КП. В постанові зазначається, що УПЦ КП для себе скасовує рішення Об'єднавчого собору від 15 грудня 2018 року. У папері зазначається, що УПЦ КП продовжує своє існування і має державну реєстрацію, а Філарет продовжує її очолювати. Крім того, Київський патріархат заявив про те, що всі монастирі, включно з Михайлівським, парафії, богословська академія, закордонні єпархії тощо продовжують належати йому. "УПЦ КП продовжує бути власником всіх коштів, всього майна (рухомого і нерухомого), придбаного за власні кошти, або переданого їй державними органами, або органами місцевого самоврядування, включаючи храми, монастирі, учбові заклади та інше згідно договорів і угод. Всі банківські рахунки є рахунками Київської патріархії як юридичної особи", - наголошується у рішенні. 

Крім того, у Філарета вважають, що Київському патріархату "можуть належати і ті єпархіальні управління і релігійні громади, які перереєстрували свої Статути на ПЦУ, але бажають бути у складі КП".

Залиште свій коментар

Вибір редакції