Угоду про асоціацію України і ЄС не підпишуть через Тимошенко і Луценка

Дата публікації
Перегляди
4503
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Угоду про асоціацію України і ЄС не підпишуть через Тимошенко і Луценка

Ув'язнення Тимошенко шкодить угоді про асоціацію України та ЄС / Фото: Антон Юхименко

Євросоюз вважає справи проти Тимошенко та Луценка головною перешкодою підписання угоди про асоціацію з Україною.

ЄС вважає справи проти Тимошенко та Луценка головною перешкодою укладення угоди про асоціацію з Україною.

"ЄС стурбований вибірковим застосуванням правосуддя проти членів колишнього уряду - колишнього прем'єр-міністра Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Луценка. Ці справи вважаються головною перешкодою на шляху політичної асоціації України та ЄС. Вони вважаються головним каменем спотикання на шляху до політичної асоціації й економічної інтеграції", - аявив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

При цьому Тейшейра зазначив, що протягом останніх 2 років стурбованість у ЄС в Україні викликає також недостатній плюралізм у суспільстві, спосіб зміни Конституції, порушення в ході місцевих виборів, зростання корупції й перешкоди розвитку бізнесу.

Посол ЄС також висловив сумнів у тім, що парафування угоди про асоціацію є такою вже значною подією на шляху до її укладання.

"На жаль, ще не час відкривати шампанське, тому що події останніх 2 років сьогодні почали створювати труднощі, щоб перейти до наступних кроків для набрання чинності угоди", - сказав він.

Раніше прес-секретар німецького МЗС Андреас Пешке повідомив, що  уряд Німеччини буде готовий дати згоду на підписання парафованої 30 березня Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною тільки в тому випадку, якщо Київ почне "чіткі" і "однозначні" кроки, які підтверджують верховенство права в країні. Про це заявив  під час урядової прес-конференції в Берліні.

Як повідомлялося, Україна і ЄС 30 березня парафували в Брюсселі Угоду про асоціацію зі створенням поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Після парафування, яке є технічною процедурою узгодження автентичності текстів за юридичними і лінгвістичними критеріями, згідно з процедурою мають відбутися політичні процеси з підписання та ратифікації документа.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4503
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація