Угорщина блокуватиме засідання Ради Україна-НАТО – Сіярто

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очільник МЗС переконує, що Угощина не дружня РФ.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна продовжить блокувати засідання Ради Україна-НАТО до тих пір, поки в Україні "не будуть відновлені права меншин".

Про це 10 березня повідомляє Hungary Today.

Під час виступу у парламенті, Сіярто сказав, що позицію Угорщини на світовій арені сприймають як політику дружню Росії. Це, за його словами, було "абсурдом".

При тому, як пише видання, з його слів "Угорщина продовжуватиме блокувати засідання комісії Україна-НАТО до тих пір, поки в Україні не будуть відновлені права меншин".

Міністр зазначив, що 26 березня його український колега, якого президент попросив вжити заходів для відновлення двосторонніх відносин, відвідає Будапешт.

"Ми готові, і ми також зробимо раціональні пропозиції", - додав він.

Він сказав, що з точки зору двосторонніх зв'язків Угорщини з сусідніми країнами, її відносини з Україною є найбільш складними.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Відео Угорщина не просила Росію про об’єднання зусиль заради захисту нацменшин в Україні

Скандальну заяву напередодні зробив спікер російської Держдуми В’ячеслав Володін. І, за його словами, йшлося, зокрема, про мовне питання у певних регіонах. Раніше цей же російський політик пригрозив Україні відділенням кількох областей. В українському дипломатичному відомстві негайно звернулися за роз’ясненнями до Будапешта.  

Угорщина не просила Росію про об’єднання зусиль заради захисту нацменшин в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції