Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина грає у "брудну націоналістичну політику" через закон про освіту в Україні - Більдт

Перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС неможливий.

Перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яким Угорщина погрожує через український закон про освіту, категорично неможливий.

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Швеції, співголова Європейської ради зовнішніх відносин Карл Більдт, передає Радіо Свобода.

ВідеоУкраїнське МЗС сподівається на конструктивний діалог з Угорщиною

"Ні, це неможливо. Угорці взяли за звичку вести брудну домашню політичну гру, як вони це вже робили кілька років тому щодо Словаччини. Так само вони поводяться й щодо Румунії. Це не що інше, як брудна націоналістична політика, в яку грає Угорщина", – сказав він.

Колишній генсек НАТО і радник президента України Андерс Фоґ Расмуссен також вважає, що перегляд Угоди про асоціацію неможливий.

"Навіть із законної точки зору, я не впевнений, що угорці можуть знову "відкрити" обговорення Угоди про асоціацію. Вона ратифікована, набрала чинності й повернення до її перегляду неможливе", - сказав він.

Расмуссен додав, що не бачить жодної проблеми у українському законі про освіту.

"Угорці, на мою думку, не надали жодних доказів, ознак чи прикладів того, що цей закон суперечить європейським принципам", – каже екс-генсек НАТО.

Нагадаємо,  5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

ВідеоМіністр освіти Лілія Гриневич розповіла про особливості нового закону "Про освіту"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції