Угорщина надалі блокуватиме зближення України з НАТО - Сійярто

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр вимагає від України "повернути права нацменшинам".

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що вони продовжать блокувати зближення України з НАТО, поки не будуть вирішені проблеми закарпатських угорців.

Про це пише НВ з посиланням на Reuters.

Голова МЗС Угорщини заявив, що в інтересах Угорщини, щоб Україна була стабільною, демократичною і безпечною країною, тому що від цього безпосередньо залежить стан закарпатських угорців. Він також заявив, що права угорців Закарпаття були "серйозно порушені" при колишньому президенті, і ситуація була тільки посилена "таємним використанням української спецслужби".

"Ми не просимо надати якісь надправа етнічним угорцям на Закарпатті, а просимо тільки повернути ті права, які вони мали раніше", - підсумував він.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Відео Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України

У Києві гостюють 30 представників НАТО на чолі з генсеком Єнсом Столтенберґом. Він уже провів засідання комісії Україна-НАТО, виступив у Верховній Раді та поспілкувався тет-а-тет із президентом Володимиром Зеленським. Гарант заявив, що план дій щодо членства в альянсі залишається актуальним для України.    

Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України

Залиште свій коментар

Вибір редакції