Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина не підтримуватиме Україну. Сійярто після розмови з Клімкіним не змінив думку щодо закону про освіту

Від Києва вимагають прибрати статтю, яка нібито "утискає" мовно-освітні права національних меншин.

Україна та Угорщина мають різні підходи щодо закону України "Про освіту". Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто після зустрічі в Будапешті з главою українського МЗС Павлом Клімкіним, передає Радіо Свобода.

За його словами, закарпатські угорці зовсім інакше бачать стан справ із реформуванням освіти, ніж українська влада.

Він додав, що метою Угорщини є не війна заяв чи обмін дошкульними зауваженнями, а досягнення таких домовленостей, згідно з якими українські угорці матимуть ті самі мовно-освітні права, як і до ухвалення нового закону про освіту.

Міністр заявив, що поки угорська громада в Україні не визнає, що задоволена станом справ, Угорщина не скасує свого рішення про небажання підтримувати важливі для України ініціативи на міжнародному рівні.

За словами Сійярто, консультації з українською стороною можуть бути результативними тільки за умови, якщо в Києві переглянуть на законодавчому рівні статтю сьому освітнього закону, яка "утискає" мовно-освітні права національних меншин в Україні.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту".

Залиште свій коментар

Вибір редакції