Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина погодилася на переговори з Україною щодо мовних норм у законі про освіту - Клімкін

Консультації та зустрічі заплановані на червень.

За тиждень, 5 червня, Міносвіти України проведе консультації з представниками угорської громади щодо мовних статей у новому законі "Про освіту".

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з угорським колегою Петером Сіярто, пише "Європейська правда".

"Угорська сторона буде сприяти цим консультаціям, щоб вони відбулися успішно. Потім зустрінуться два глави МЗС і Міносвіти за участі угорської громади для того, щоб остаточно визначити те рішення, яке буде працювати для наших громадян угорського походження", - сказав Клімкін.

За словами міністра, "логіка рішень полягає в тому, щоб прибрати цю дискримінацію, щоб викладання мови було покращене, щоб вони (представники нацменшини) розуміли, в якій вони країні живуть, але й щоб допомогти їм повністю зберегти самобутність".

Зустріч на рівні міністрів запланована також на червень.

Нагадаємо, Угорщина уже втретє заблокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.

ВідеоНа зустрічі глав МЗС країн НАТО не буде українського представника через протест Угорщини

Саме сьогодні мала б відбутися комісія Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Але приїзд нашої делегації заблокувала Угорщина через мовні суперечки у сфері освіти. У кулуарах нині точаться жваві дискусії, чи можна через питання, яке ніяк не пов’язане з Альянсом, блокувати наші наміри стати захищеноювід агресора. ТСН вдалося про це запитати міністра МЗС Угорщини.

На зустрічі глав МЗС країн НАТО не буде українського представника через протест Угорщини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції