Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина заблокувала проведення комісії Україна-НАТО через закон про освіту

Представник нашої країни при Альянсі назвав таку ситуацію ненормальною.

Засідання комісії Україна-НАТО під час зустрічі міністрів оборони Альянсу 14-15 лютого в Брюсселі не заплановано. Про це заявив представник України в НАТО, посол Вадим Пристайко, пише УНІАН.

Востаннє подібні засідання відбувалися ще в 2016 році. "Ми сподівалися, що таке засідання відбудеться в лютому, особливо тому, що остання зустріч у такому форматі була в 2016 році. Україна – воююча країна, і коли міністр оборони не зустрічається зі своїми колегами, щоб обговорити поточну ситуацію і проінформувати про хід реформ, це неприйнятно. На жаль, це засідання не відбудеться з відомих причин – через позицію угорської сторони, яка зловживає принципом консенсусу, існуючим в НАТО, і блокує засідання", - розповів Пристайко.

За його словами, останнє засідання комісії відбулося у грудні минулого року на рівні послів. Пристайко сподівається, що Україна та Угорщина знайдуть рішення, котрим буде розблоковано співпрацю України та НАТО на міністерському рівні. Сприяти цьому має внесення в річну національну програму співробітництва з НАТО рекомендацій Венеціанської комісії щодо закону про освіту в Україні. "Ми вносимо в повному обсязі в Річну національну програму рекомендації Венеціанської комісії, від початку до кінця, а іншим пунктом прописуємо, щоб рекомендувати Угорщини нагадати, що українська сторона відкрита для переговорів з громадами та фахівцями", - пояснив дипломат логіку можливого вирішення ситуації.

ВідеоЕтнічні угорці на Закарпатті обурюються освітнім законом та майже не розуміють української мови

Залиште свій коментар

Вибір редакції