Угорщина запропонувала варіанти для вирішення "мовного питання" на Закарпатті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там вважають, що державну мову можна вивчити і без збільшення предметів українською мовою.

Угорщина зробила України дві пропозиції щодо вирішення "проблеми" з вивченням української мови представниками угорської національної меншини на Закарпатті.

Про це заявив міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто на брифінгу з віцепрем'єр-міністром України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебою в Києві 7 лютого, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми зробили дві пропозиції, і попросили пані міністерку освіти, щоб Україна обдумала ці пропозиції. Ми домовилися про те, що пані міністерка терміново прийме у себе представників Союзу педагогів Закарпаття і в результаті цих переговорів буде досягнуто рішення", - сказав він.

Угорський міністр дав зрозуміти, що не задоволений ситуацією на Закарпатті. "Я дуже сподіваюся на те, що ті дві пропозиції, які ми висловили сьогодні, Міністерство освіти обміркує. Якби ми були задоволені тією ситуацією, яка склалася, ми б не робили пропозиції на поліпшення ситуації", - сказав Сіярто.

Разом з цим він сказав, що Угорщина розуміє прагнення України, щоб всі її громадяни вміли говорити українською мовою. Угорський урядовець каже, що Будапешт хоче, аби угорці на Закарпатті мали і можливість зберегти свою рідну мову. "І ми вважаємо, що ці дві мети одночасно можна досягти. Нам здається, що це питання методологічного характеру", - пояснив міністр.

Сіярто вважає, що і українська, і угорська цілі можуть бути досягнуті. Він стверджує, що угорці на Закарпатті можуть вивчити державну мову "навіть без того, щоб поступово кількість українськомовних предметів у них підвищувалася".

Міністр зазначив, що Угорщина може допомогти фінансово і методологічно, щоб викладання української мови в Закарпатті було набагато ефективнішим.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Відео Угорщина не просила Росію про об’єднання зусиль заради захисту нацменшин в Україні

Скандальну заяву напередодні зробив спікер російської Держдуми В’ячеслав Володін. І, за його словами, йшлося, зокрема, про мовне питання у певних регіонах. Раніше цей же російський політик пригрозив Україні відділенням кількох областей. В українському дипломатичному відомстві негайно звернулися за роз’ясненнями до Будапешта.  

Угорщина не просила Росію про об’єднання зусиль заради захисту нацменшин в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції