Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина заветувала спільну декларацію послів НАТО щодо України - глава МЗС Сіярто

Відносини України та Угорщини погіршилися після ухвалення закону про освіту.

Угорщина наклала вето на спільну декларацію послів Північноатлантичної ради НАТО щодо України.

Про це сказав міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на Форумі Євразії в Будапешті в середу, 30 жовтня, пише Daily News Hungary.

Глава МЗС пояснив це тим, що документ не зобов'язує Україну повернути позбавлені права етнічної угорської меншини. Міністр заявив, що Угорщина не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців Західної України в інтересах геополітичних інтересів.

Водночас Угорщина подала кілька пропозицій щодо внесення змін до декларації, в яких зазначається, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права, а кілька пропозицій базувалися на принципах Ради Європи та Організації Об'єднаних Націй. Оскільки ці пропозиції були відхилені, "у нас не було іншого вибору, крім вето на декларацію", додав Сіярто.

Міністр сказав, що інтереси 150-тисячної угорської меншини на Західній Україні "не такі важливі з іншого боку океану. Але ми живемо тут, у центральній та східній Європі, і інтерес угорця є достатньою підставою для того, щоб ми стояли поруч з ним".

Позбавлення прав меншини, що належить до однієї з країн-членів НАТО, слід принаймні згадувати в таких документах, наголосив Сіярто і додав, що документ повинен містити пункт про відновлення цих прав.

Зазначимо, що відносини України та Угорщини погіршилися після ухвалення восени 2017 року Верховною Радою нового закону про освіту.

Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, тобто українська.

Згідно з висновком Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати положення мовної статті закону "Про освіту".

14 лютого 2018 року Кабінет міністрів схвалив законопроєкт (№8046), яким передбачається подовжити перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року. Проєкт закону перебуває на розгляді парламентських комітетів.

Відео Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Угорський уряд призначив уповноваженого у справах західної України. Разом із ним виділили гроші, на розвиток угорської культури в України та реставрацію пам’яток. В МЗС України таку поведінку Угорщини назвали агресивною і вже заговорили про ризики, які на нас чекають у майбутньому.    

Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Нагадаємо, візит Північноатлантичної ради НАТО до України триватиме два дні - 30 жовтня в Одесі, 31 жовтня - в Києві.

29 жовтня до Одеси з дружнім візитом прибули чотири кораблі, які патрулюють Середземне море в складі 2-ї постійної протимінної групи НАТО з Болгарії, Італії, Румунії та Іспанії. Посли НАТО та генсек Єнс Столтенберг мають відвідати кораблі 2-ї постійної протимінної військово-морської групи НАТО №2. При цьому генсек Альянсу має виголосити промову в Національному університеті "Одеська морська академія". Про це пише УНІАН.

31 жовтня у Києві Столтенберг головуватиме на зустрічі комісії Україна-НАТО за участі президента України Володимира Зеленського. У цей день генсек НАТО виголосить промову у Верховній Раді.

Також Столтенберг і посли НАТО зустрінуться з головою парламенту Дмитром Разумковим, міністром закордонних справ Вадимом Пристайком та міністром оборони Андрієм Загороднюком.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції