Угорські парламентарі просять РФ "об'єднати зусилля для захисту прав нацменшин в Україні" – спікер Держдуми

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ збирається звертатися до міжнародних організацій.

За словами спікера Держдуми РФ В'ячеслава Володіна, парламент Угорщини запропонував Держдумі РФ об'єднати зусилля для захисту прав національних меншин в Україні.

Про це 3 грудня повідомляє ТАСС.

Російський депутат заявив, що, зокрема, йдеться про "Закон про українську мову".

"До нас в Держдуму звернувся парламент Угорщини з проханням об'єднати зусилля для того, щоб відстояти права меншин, в першу чергу на вивчення мови. Після прийняття закону Ради про мову такого права позбавлені народи, що проживають на території України", - сказав Володін.

Голова Держдуми закликав Європарламент, ОБСЄ і ПАРЄ вивчити ситуацію з правами нацменшин в Україні.

"Якщо ми говоримо, що Україна хоче стати європейською країною, в першу чергу вона повинна позбутися від таких рудиментів, як націоналізм в політиці, - вважає він. - Не можна спускати з рук націоналістів, їх поведінку".

Говорячи про можливі практичні кроки, Володін запевнив, що російська сторона буде просувати свою точку зору в рамках міжпарламентських структур, зокрема, в ПАРЄ та Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Відео Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Угорський уряд призначив уповноваженого у справах західної України. Разом із ним виділили гроші, на розвиток угорської культури в України та реставрацію пам’яток. В МЗС України таку поведінку Угорщини назвали агресивною і вже заговорили про ризики, які на нас чекають у майбутньому.    

Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Залиште свій коментар

Вибір редакції