Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ухвалені Радою зміни до КПК призведуть до закриття справ Майдану – Горбатюк

Поправку до Кодексу запропонував депутат Лозовий.

Зміни до Кримінального процесуального Кодексу, які Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, у разі набуття чинності призведуть до закриття усіх кримінальних проваджень щодо усіх злочинів часів Майдану, які нині розслідуються.

Про це у коментарі Тижню заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

ВідеоВР із суперечками ухвалила судову реформу

«Вчора Верховна Рада прийняла зміни до Кримінального процесуального Кодексу. Зокрема, врахували і поправки народного депутата Андрія Лозового. Відповідно до цих змін, усі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після вступу закону в дію треба буде закрити», – сказав він.

Поправка, запропонована Лозовим, передбачає, що якщо слідство упродовж року не зможе встановити підозрюваних у скоєнні злочину, воно буде зобов’язане закрити провадження.

«Поправки Лозового визначають, що слідчий матиме шість місяців на розслідування загального строку і ще на шість місяців терміни може подовжити суд. Все. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено», – зазначив Горбатюк.

Представник ГПУ також зауважив, що у запропонованих депутатом-радикалом змінах відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм щодо вже існуючих розслідувань.

За словами Горбатюка, зараз у Департаменту спецрозслідувань є провадження, яким скоро виповниться чотири роки.

«Чому так? Скажімо, у нас провадження за фактом злочину і в ньому є невстановлені особи. Коли з’являється підозрюваний, із фактової справи ми виділяємо окреме провадження, оголошуємо людину в підозру і зупиняємо розслідування, аби строки не спливали. А щодо інших невстановлених осіб продовжуємо розслідування у фактовій справі. Однак тепер фактові кримінальні провадження підпадають під дію закону, який вчора прийняла Верховна Рада. Відтак – мають бути закриті. У мене просто немає слів», – зазначив Горбатюк.

Співробітник ГПУ вважає, що у Лозового був конфлікт інтересів, коли він вносив поправки.

«Згідно із законом про запобігання корупції, народний депутат Лозовий, який вносив зміни до КПК, мав конфлікт інтересів. І він мав повідомити керівництво парламенту, що він вносить зміни до закону, за яким його притягають до кримінальної відповідальності. І керівництво Ради, і його колеги з комітету мали вказати на цей конфлікт. Однак цього не зробили і зміни пройшли», – додав Горбатюк.

Нагадаємо, Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Перед голосуванням Руслан Князевич від БПП заявив, що комітет Ради з питань правової політики та правосуддя вилучив з законопроекту всі суперечливі пункти. 

Норми законопроекту передбачають впровадження "електронного суду" тобто здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій. Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду.

Раніше до проекту судової реформи депутати подали рекордну кількість правок – 5,5 тисячі. Найбільше проектом судової реформи у президентській редакції обурювались у "Батьківщині" та "Самопомочі". Кажуть, судді, чия компетентність та незаангажованість часто викликає сумніви, отримують цілковиту владу над учасниками процесу. Вони матимуть право призначати великі штрафи та навіть кримінальне покарання за найменші порушення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції