Ухвалені Радою зміни до КПК призведуть до закриття справ Майдану – Горбатюк

Поправку до Кодексу запропонував депутат Лозовий.

Зміни до Кримінального процесуального Кодексу, які Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, у разі набуття чинності призведуть до закриття усіх кримінальних проваджень щодо усіх злочинів часів Майдану, які нині розслідуються.

Про це у коментарі Тижню заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

ВідеоВР із суперечками ухвалила судову реформу

«Вчора Верховна Рада прийняла зміни до Кримінального процесуального Кодексу. Зокрема, врахували і поправки народного депутата Андрія Лозового. Відповідно до цих змін, усі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після вступу закону в дію треба буде закрити», – сказав він.

Поправка, запропонована Лозовим, передбачає, що якщо слідство упродовж року не зможе встановити підозрюваних у скоєнні злочину, воно буде зобов’язане закрити провадження.

«Поправки Лозового визначають, що слідчий матиме шість місяців на розслідування загального строку і ще на шість місяців терміни може подовжити суд. Все. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено», – зазначив Горбатюк.

Представник ГПУ також зауважив, що у запропонованих депутатом-радикалом змінах відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм щодо вже існуючих розслідувань.

За словами Горбатюка, зараз у Департаменту спецрозслідувань є провадження, яким скоро виповниться чотири роки.

«Чому так? Скажімо, у нас провадження за фактом злочину і в ньому є невстановлені особи. Коли з’являється підозрюваний, із фактової справи ми виділяємо окреме провадження, оголошуємо людину в підозру і зупиняємо розслідування, аби строки не спливали. А щодо інших невстановлених осіб продовжуємо розслідування у фактовій справі. Однак тепер фактові кримінальні провадження підпадають під дію закону, який вчора прийняла Верховна Рада. Відтак – мають бути закриті. У мене просто немає слів», – зазначив Горбатюк.

Співробітник ГПУ вважає, що у Лозового був конфлікт інтересів, коли він вносив поправки.

«Згідно із законом про запобігання корупції, народний депутат Лозовий, який вносив зміни до КПК, мав конфлікт інтересів. І він мав повідомити керівництво парламенту, що він вносить зміни до закону, за яким його притягають до кримінальної відповідальності. І керівництво Ради, і його колеги з комітету мали вказати на цей конфлікт. Однак цього не зробили і зміни пройшли», – додав Горбатюк.

Нагадаємо, Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Перед голосуванням Руслан Князевич від БПП заявив, що комітет Ради з питань правової політики та правосуддя вилучив з законопроекту всі суперечливі пункти. 

Норми законопроекту передбачають впровадження "електронного суду" тобто здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій. Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду.

Раніше до проекту судової реформи депутати подали рекордну кількість правок – 5,5 тисячі. Найбільше проектом судової реформи у президентській редакції обурювались у "Батьківщині" та "Самопомочі". Кажуть, судді, чия компетентність та незаангажованість часто викликає сумніви, отримують цілковиту владу над учасниками процесу. Вони матимуть право призначати великі штрафи та навіть кримінальне покарання за найменші порушення. 

Залиште свій коментар