Указ Зеленського про розпуск Ради офіційно набрав чинності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Його опублікували в офіційному віснику уряду.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та дострокове проведення парламентських виборів опублікований у газеті "Урядовий кур’єр".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Таким чином, цей указ відсьогодні, 23 травня, набуває чинності.

Згідно з указом, дострокові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня 2019 року.

Оскільки 22 травня Верховна Рада провалила включення до порядку денного зміни до виборчої системи, відповідно цьогорічні вибори відбудуться за старою змішаною системою - 225 депутатів обиратимуть за партійними списками, а ще 225 - на мажоритарних округах.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

Відео ВР провалила зміни до виборчого законодавства

Депутати не змогли підрихтувати виборчий закон, щоб переобиратись без мажоритарників та зі зниженим прохідним бар'єром. Саме про ухвалення таких змін нібито учора домовились на консультаціях на Банковій.  

ВР провалила зміни до виборчого законодавства

Залиште свій коментар

Вибір редакції