Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна активізує діалог з НАТО після припинення дії ракетного договору між США та Росією - МЗС

У відомстві провину за розірвання договору покладають на Москву.

Україна активізує діалог з НАТО з огляду на припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) між США та Росією, а також та у відповідь на агресивні дії Москви.

Про це 2 серпня заявляє Міністерство закордонних справ України.

Метою діалогу стане обговорення можливих шляхів зміцнення обороноздатності усього східного флангу Альянсу, йдеться у заяві.

МЗС зазначає, що в Україні розчаровані припиненням дії ракетного договору, але розуміють вимушені дії США. У відомстві провину за розірвання договору покладають на Росію – Москві пригадали розробку та випробування балістичної ракети РС-26 "Рубеж" на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових характеристик оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер-М". 

"В Україні особливо занепокоєні інформацією про те, що Росія розробила та вже розмістила ядерну ракетну систему середньої дальності, в зоні досяжності якої перебувають деякі європейські столиці, а також з приводу проведення у березні 2019 року в окупованому Криму військових навчань із застосуванням комплексу "Іскандер-М", – йдеться у повідомленні.

У МЗС нагадали, що, формально не будучи стороною ДРСМД, Україна неухильно дотримувалась його положень протягом усього часу існування. Так, у 1988-1991 рр. в Україні були ліквідовані всі балістичні та крилаті ракети наземного базування меншої та середньої дальності, а також 25 об'єктів, пов'язаних з ними.

Нагадаємо, в грудні 2018 року США зажадали від Росії знищити нові крилаті ракети типу 9М729, які, на думку Вашингтона та його союзників у НАТО, порушують норми ДРСМД.

Москва ж у відповідь заявила, що технічні характеристики цих ракет знаходяться в межах дозволених ДРСМД параметрів.

Вже у лютому 2019 США оголосили про початок офіційної процедури розірвання Договору, яка розрахована на шість місяців. У відповідь Росія призупинила участь в ДРСМД.

США в п'ятницю, 2 серпня, офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Відео Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

У Москві заявили, що це сталося за ініціативою американської сторони. Тоді, як у Вашингтоні і у НАТО провину покладають на Росію. В Альянсі заявили - повністю підтримують американське рішення, і обіцяють відповідальну реакцію на ризики, пов'язані з російською ракетою 9М729 . Саме її використання, на думку Вашингтона і НАТО, порушувало умови підписаної у 1987 році угоди.  

Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції