Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна без комунізму: перейменування Дніпропетровська та Кіровограда, ремонт у ВР

Демонтувати пам'ятні знаки тоталітарній епосі мають протягом ближчого року.

Закон іще не набув чинності, а його вже виконують. Після так званого "акту декомунізації України", який напередодні ухвалила Верховна Рада, народ уже скинув чергового Леніна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ентузіасти повалили пам'ятник у Дніпропетровську.

Згідно з напередодні ухваленими законами, змінити слід і саму назву обласного центру. Місто 1926 року з Катеринослава перейменували на честь Григорія Петровського, одного з винуватців Голодомору. Є пропозиції повернути історичну назву Катеринослав, є й такі, що пропонують вигадати нову, як от Січеслав. Інші говорять, що місту личитиме назва річки – Дніпро.

У Кіровограді на розмірковування вже зібралася топонімічна комісія. Поки дискутували щодо назв вулиць. Про місто, назване на честь більшовика Сергія Кірова, не говорили. Хоча ідеї або повернути стару назву Єлисаветград, або переназвати у Златопіль – озвучуються давно.

ВідеоУ Дніпропетровську повалили останнього Леніна

Перейменувати обласні центри можна спеціальною постановою Верховної Ради. А от із назвами областей – проблема. Вони прописані в Конституції. Зміна цього документу здійснюється складною процедурою та конституційною більшістю голосів.

У Верховній Раді тим часом сперечаються щодо долі символіки в самому парламенті. Стелю над головами депутатів прикрашають серпи з молотами, зірки та червоні прапори. Одні народні обранці категорично за ремонт і демонтаж цих символів. Інші кажуть, що якщо йдеться про історичну цінність – усе має бути збережено, як є. Це питання будуть розглядати на найближчому засіданні комітету з питань культури і духовності.

Чого точно не робитимуть – це зносити монумент Батьківщині-матері в Києві. Інформація про такі плани є фейком, кажуть в інституті національної пам'яті. Та додають, що максимум, про який ідеться – це демонтаж комуністичних символів зі щита пам'ятника. Сама фігура лишиться на своєму місці.

Як уже повідомлялося, вночі у Дніпропетровську знесли чергового Леніна.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції