Україна бореться проти зла окупації. У представництві при ООН пояснили голосування щодо Ізраїлю

Дата публікації
Перегляди
4514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна бореться проти зла окупації. У представництві при ООН пояснили голосування щодо Ізраїлю

Фото: Центр новин ООН

Дипломати наголошують, що існують принципові державницькі питання, позиція щодо яких не може змінюватися залежно від політичної кон'юнктури.

У Постійному представництві України при ООН пояснили, чому підтримали резолюцію Радбезу, яка закликала Ізраїль припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. 

"Пошук вирішення конфлікту перебуває сьогодні чи не в найглибшій кризі за всю його історію. Відсутність перспектив реанімації мирного процесу між Ізраїлем і Палестиною чи не щодня виливається в загострення безпекової ситуації в Ізраїлі та на західному березі ріки Йордан. На цьому фоні небувала поселенська активність Ізраїлю на палестинських територіях навряд чи допомагає приборкати насильство", - вважають дипломати.

У представництві наголосили, що на початку проект резолюції був набагато жорсткішим для Ізраїлю, а згодом був доопрацьований і збалансований включенням до нього: вимог до органів безпеки Палестинської національної адміністрації вести активну боротьбу з тероризмом, а також вжити негайні кроки для попередження будь-яких насильницьких дій проти цивільного населення, включно з терористичними актами; положеннями про важливість притягнення до відповідальності винних за терористичні акти, посилення зусиль у боротьбі з тероризмом та підтримання співпраці в сфері безпеки для попередження насильства та терактів.

"Остаточний же текст резолюції звівся до повтору положень багатьох вже схвалених документів Радбезу ООН. Не новим є заклик до Ізраїлю припинити поселенську діяльність як необхідну умову для врегулювання конфлікту з Палестиною на основі принципу співіснування двох держав. УСІ сторони (неодмінно й палестинська!) закликаються до вжиття колективних зусиль в інтересах досягнення миру і безпеки в рамках близькосхідного мирного процесу", - зазначено в повідомленні представництва.

"Будь-яке голосування України, окрім як "за", за резолюцію із закликом до припинення незаконної діяльності на територіях, що, відповідно до міжнародного права, мають статус окупованих, жодним чином не стикувалося з нашою боротьбою на дипломатичному (а у випадку з Донбасом – і бойовому) фронті проти тимчасової окупації російським агресором Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. Адже зло окупації – це саме те, проти чого Україна відчайдушно бореться вже два роки на всіх міжнародних майданчиках. Те, за що ми безкомпромісно критикуємо інші держави, які намагаються зайняти половинчасту позицію у відповідь на триваючу російську агресію проти України", - наголосили дипломати.

Вони додали, що "існують принципові державницькі питання, позиція щодо яких не може і не має змінюватися залежно від політичної кон'юнктури".

"Є національні інтереси України, які не завжди збігаються з інтересами наших партнерів, зокрема Ізраїлю. Від яких не можна ні "утриматися", ні, тим більше, проголосувати проти", - йдеться в заяві.

"Переконані, що взаємна повага до позицій один одного, вміння слухати і чути свого співрозмовника, високий рівень політичного діалогу між нашими державами залишатимуться фундаментом співпраці між Україною та Ізраїлем у рамках ООН", - сподіваються у представництві.

Україна – Ізраїль: дипломатичні скандали завели дві держави в глухий кут

Україна – Ізраїль: дипломатичні скандали завели дві держави в глухий кут

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка визнає незаконними ізраїльські поселення на території Палестини, включаючи Східний Єрусалим. Така резолюція була прийнята вперше завдяки делегації США, яка не скористалася правом вето, як раніше, а лише утрималася.

В ухваленому документі закликають Ізраїль припинити будівництво поселень на окупованій території Палестини. Такі поселення називаються "кричущим порушенням міжнародного права" і такими, що не мають юридичної сили. Радбез зажадав від Ізраїлю негайно припинити поселенську діяльність.

Ізраїль у свою чергу відмовився визнавати резолюцію і звинуватив адміністрацію Барака Обами в домовленостях з ООН за спиною Тель-Авіва. В заяві від імені уряду Біньяміна Нетаньяху мовиться, що Ізраїль має намір співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа і конгресменами, щоб "уникнути наслідків цієї абсурдної резолюції".

Ізраїль відкликає послів із країн-авторів резолюції Радбезу ООН. Також Сенегал не отримуватиме допомогу від Тель-Авіву. 24 грудня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху скасував офіційний візит до своєї країни прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4514
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація