Україна через ОБСЄ вимагає від Росії пояснити стягування армії до кордонів

Дата публікації
Україна через ОБСЄ вимагає від Росії пояснити стягування армії до кордонів

mediarupor.ru

Росія має 48 годин на відповідь.

Україна через ОБСЄ вимагає від Росії офіційно повідомити цілі стягнення військ та військової техніки до українських кордонів.

Про це з посиланням на речника МЗС України Євгена Перебийноса пише УНІАН.

"Україна, використовуючи визначену у Віденському документі про заходи зміцнення довіри і безпеки, учасниками якого є всі держави-члени ОБСЄ, процедуру консультацій щодо військової діяльності, яка викликає занепокоєння, 20 січня звернулася відповідним каналом зв'язку ОБСЄ до Російської Федерації з вимогою офіційно повідомити цілі, райони проведення РФ вказаної військової діяльності, дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість та типи формувань і частин, що беруть в ній участь. Автоматично цей запит розійшовся мережею ОБСЄ всім державам-учасницям. Згідно з Віденським документом, Росія зобов'язана надати відповідні роз'яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто 22 січня", - заявив речник МЗС.

За його словами, Росія зосередила вздовж українсько-російського кордону понад 50 тисяч російських військових у стані повної бойової готовності і розгорнула в безпосередній близькості до території України озброєння та військову техніку, яка раніше не дислокувалася в прикордонних районах РФ.

Перебийніс також зазначив, що здійснення Росією цих та інших заходів військової діяльності із невизначеними завданнями викликає природне занепокоєння в Україні, суперечить міжнародним зобов'язанням російської сторони, в тому числі в контексті Мінських домовленостей, а також підриває міжнародні зусилля, спрямовані на деескалацію ситуації на Донбасі.

Він також додав, що у такому випадку Україна залишає за собою право, в разі надходження незадовільної відповіді, вимагати двосторонніх консультацій або багатосторонню зустріч держав–учасниць Віденського документа під проводом діючого голови ОБСЄ.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що в Україну вторглися 2 тисячі військових РФ з технікою.

Наступна публікація