Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна цікавиться можливими паралельними перемовинами Росії у Мінську

Україна хоче дізнатися ставлення ОБСЄ до паралельних перемовин Росії.

Українська сторона в Тристоронній контактній групі поцікавиться у ОБСЄ та РФ чи веде паралельні перемовини про звільнення заручників представник Росії не в рамках групи.

Про це повідомили співрозмовники у тристоронній контактній групі, передає "Українська правда".

"Така людина у підгрупі є. Офіційний представник РФ у підгрупі – заступник міністра з надзвичайних ситуацій Степанов. Але він давно не приїжджає, мабуть займається гумконвоями. А приїжджає Андрій, який себе називає представником МНС. Хоча потім стало очевидно, що він представник ФСБ", - сказав співрозмовник, відповідаючи на запитання, чи є в гуманітарній підгрупі з російського боку людина на ім'я Андрій, яка зустрічалась з Савченко і ватажками бойовиків 7 грудня.

Співрозмовник видання підтвердив, що 7 грудня представник Росії на ім'я Андрій з'явився на засідання з півгодинним запізненням.

"А коли українська сторона оголосила пропозицію віддати 228 людей, про яких вони заявляли в обмін на негайне звільнення 42 людей, заявлених нею, цей Андрій підвівся і пішов із засідання. Тобто залишив офіційне засідання групи", - сказав він.

Зазначається, що цей самий чоловік під час обміну Володимира Жемчугова, з'явився на території України з боку окупованих територій, що є порушенням законодавства.

"Українська сторона 21 грудня поставить запитання до Гризлова (представник РФ в тристоронній контактній групі) і до ОБСЄ про те, як вони ставляться до того, що російські представники ведуть паралельні перемовини", - повідомив співрозмовник.

Нагадаємо, 11 грудня ЗМІ повідомили про тоді ще ймовірну таємну зустріч нардепа Надії Савченко, колишньої полонянки Кремля, з так званими керівниками "ЛДНР" Ігорем Плотницьким та Олександром Захарченком у Мінську.

Сама Савченко не коментувала цю зустріч близько доби від моменту поширення інформації про переговори, а журналіст ЛІГА.net заявив, що під час прес-конференції щодо військовополонених нардеп кілька разів відмовилася відповідати на запитання стосовно змісту зустрічі і чому вона була таємною.

12 грудня радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що українській спецслужбі не було відомо нічого про перемовини нардепа з так званими керівниками "ЛДНР" за посередництва Росії. Ба навіть, СБУ не була попереджена про саму поїздку Надії до Мінська.

У донедавна "рідній" Савченко партії "Батьківщина" засудили перемовини Савченко з бойовиками. "Надія Савченко нещодавно заявила про свою участь у новому політичному проекті. Вона не координує свої дії з фракцією та партією "Батьківщина", — повідомили в партії, додавши, що там дотримуються позиції утримування від переговорів із терористами.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, своєю чергою, назвав ці перемовини "неофіційними". "В цьому випадку, звичайно, подібні контакти не можуть носити якогось міждержавного або ще якогось офіційного статусу, але, безумовно, з російської сторони завжди була готовність розмовляти з тими, хто бажає такого діалогу, ким би він не був", — сказав він.

Зрештою, надвечір 12 листопада нардеп "вийшла в люди" і заявила журналістам, що співпрацює з МЗС і СБУ в рамках закону. "Щодо зустрічі в Мінську. Так, відбулася зустріч. В мінському форматі трьохсторонньому. З присутністю російської сторони і присутності Захарченка і Плотницького від "ДНР" та "ЛНР". Зустріч була направлена для того, щоб посилити мінський формат і зробити його більш дієвим найближчим часом", — сказала дипломат-початківець.

Залиште свій коментар

Вибір редакції