Україна домагатиметься арешту активів "Газпрому" у разі  невиконання рішення арбітражу – Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами президента, неповага до виконання рішень суду має надзвичайно важливі геополітичні наслідки.

Україна домагатиметься арешту активів "Газпрому", у разі якщо російський монополіст не виплатить борг за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це під час засідання Ради нацбезпеки та оборони заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє його прес-служба.

Зокрема, Порошенко звернувся до голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра юстиції Павла Петренка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна терміново опрацювати план спільних дій на випадок, якщо «Газпром» не виконуватиме рішення Стокгольмського арбітражу.

«І якщо «Газпром» не сплатить ці гроші, НАК «Нафтогаз України» має добитися арештів активів «Газпрому» і забезпечення виконання цих рішень. У нас є достатньо активів, які задіяні, на кшталт «Північного потоку-2. НАК «Нафтогаз України» може розраховувати на повну підтримку з боку держави і з боку Президента. Це надзвичайно важливо», - зазначив він.

За словами президента, неповага до виконання рішень суду має надзвичайно важливі геополітичні наслідки.

«Стокгольмський арбітраж вже другим своїм рішенням протягом останнього року дав абсолютно чітку оцінку газовим угодам 2009 року. Арбітраж не міг не стати на наш бік. Тому що обидві угоди – що на постачання газу, що на газовий транзит були для України кабальними», - підкреслив Порошенко.

Він зауважив, що «не хотів би зупинятися на питанні про політичну відповідальність українських підписантів цих контрактів».

Відео"Газпром" має компенсувати "Нафтогазу України" понад 4,5 мільярда доларів

Газова перемога України у Стокгольмі. Міжнародний арбітраж постановив, що російська компанія має компенсувати українській понад 4,5 мільярда доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки. За рішенням суду, частину цих грошей зарахують за постачання газу 2013 і 2014 роки.

"Газпром" має компенсувати "Нафтогазу України" понад 4,5 мільярда доларів

 «Викорінення корупції в газовій сфері, коли десятиліттями Україна сиділа на газовій російській голці.  А найбільш «везучі» українці і росіяни по обидва боки кордону, неначе на молочній річці з кисільними берегами, знімали вершки у вигляді казкової корупційної ренти», - сказав Порошенко.

Нагадаємо, раніше Стокгольмський арбітраж зобов'язав ПАТ "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" повинен доплатити НАК $ 2,56 млрд. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції