Україна досі не отримала запит від Нідерландів на дані радарів щодо збитого MH17

У цьому переконує колишній перший заступник міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер. 

Україна за весь час з моменту катастрофи літака "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого на Донбасі, досі не отримала від Ради безпеки Нідерландів запит щодо надання первинних радіолокаційних даних польоту.

Про це заявив колишній перший заступник Міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер голландському виданню AD.nl, пише "Європейська правда".

Повідомляється, що дані радара протягом декількох місяців були предметом обговорення після того, як слідча група в підсумковому звіті про MH17 заявила, що не отримала цю інформацію від України.

"Я був приголомшений, коли я прочитав остаточну доповідь слідчої групи. Я на 100% упевнений, що у нас не було такого запиту. Я був у комітеті, який займається всіма питаннями, що стосуються MH17 від імені уряду. У цьому комітеті я сидів поруч із заступником прем'єр-міністра, керівником Украероруху та української науково-дослідної групи. Ми мали всі запити про надання інформації. Там ніколи не було запиту про необроблені радіолокаційні дані", - переконує він.

Шульмейстер також зазначив, що голландці завжди можуть відправити ще один запит, при цьому зауважив, що не знає, як вийшло таке непорозуміння із голландською стороною.

 "Це може бути тільки прохання до армії, це дані військових. Наша комісія і близько їх не складала", - додав він.

Авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове Донецької області. 

Жертвами падіння літака стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липняМалайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія.У Кремлі ж вважають цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно із документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам та родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські спеціалісти заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію та встановила межу в 10 кілометрів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: