Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна готує торговельну угоду та візову лібералізацією з Великою Британією після Brexit – Гончарук

Напрямки співробітництва прем’єр узгодив із представницею королівства в Україні.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів зустріч із очільницею британського посольства в Києві Меліндою Сімонс. Про це інформує урядова пресслужба.

Керівник Кабміну перш за все висловив співчуття з приводу загибелі громадян королівства в авіакатастрофі поблизу Тегерану. Пані посол запевнила, що Велика Британія готова надати Україні необхідну допомогу у належному розслідуванні цієї трагедії.

Щодо укладення нової міждержавної угоди про політичне та торговельне співробітництво після виходу Великої Британії з ЄС, сторони відзначили прогрес. Зокрема, в грудні було завершено основні консультації щодо економічних аспектів, у середині січня очікується погодження політичної складової документу. ""Ми очікуємо на підписання угоди про політичне та торговельне співробітництво найближчим часом. Це може статися під час майбутнього візиту президента України Володимира Зеленського до Лондона", - зауважив Гончарук.

Він також виокремив питання поїздок українців до королівства. "Україна досягла лібералізації візового режиму з великою кількістю країн, отримала безвіз із ЄС. Наразі актуальним є спрощення процедури отримання українцями і британських віз. Це – болюче питання для українських громадян. Ми пропонуємо напрацювати шляхи лібералізації відповідних візових умов", - пояснив український прем’єр.

Серед інших питань обговорювалися підтримка Великою Британією інтеграції України в НАТО, а також технічна допомога в реінтеграції тимчасово окупованих територій ОРДЛО, проведенні податкової, антикорупційної, митної та інших реформ, реалізації проєкту "Держава у смартфоні" тощо.

Фотогалерея Присвячується Brexit: Бенксі намалював графіті з відбитою зіркою Євросоюзу (2 фото)

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції