Україна має три варіанти політичної долі - експерт
Після 28 жовтня 2012 року стане зрозуміло, якою дорогою піде держава.

Після парламентських виборів в Україні є три можливих варіанти розвитку подій.
Про це заявив експерт, креативний директор агенції "Concept GRoup" Олексій Краснопьоров.
Перший варіант – це перемога і закріплення позицій нинішньої влади. Для цього представникам Партії регіонів потрібно перемогти у 150-170 мажоритарних округах та отримати у загальнодержавному багатомандатному окрузі від 80 до 100 мандатів, що рівнозначно здобуттю електорального результату в 32-37%.
За такого сценарію нинішня влада отримає стабільний і слухняний парламент, який чітко слідуватиме у фарватері президентсько-виконавчої вертикалі. Що, за словами Краснопьорова, означатиме "зміцнення позицій президенціалізму і "колективного" Януковича, повне зачищення публічно-політичного поля від реальних опонентів влади, що відкриває" індивідуальному" Януковичу прямий шлях до перемоги на виборах 2015 року зі збереженням статусу головного і чи не єдиного реально впливового гравця у політичному просторі України".
Другий варіант – поразка і руйнування позицій нинішньої влади. Експерт зауважив, що обидва варіанти майбутніх реалій пов'язані саме із позиціями влади, адже в опозиції на сьогодні немає ані власної стратегії, ані тактики, ані умовного бачення політичного майбутнього "по-своєму".
Варіант об'єднання парламенту під контролем опозиції є вірогідним за умови наявності серед опозиціонерів у наступному скликанні Верховної ради загальновизнаного політичного лідера, які на сьогодні виключені з виборчого процесу через ув'язнення.
Краснопьоров вважає, що найвірогіднішим варіантом політичного майбутнього в цілому і парламентського розкладу зокрема видається створення дискретного,"розколотого" парламенту із ситуативними об'єднаннями і ситуативними голосуваннями.
Для політичного простору в цілому це означатиме формування окремих рівнозначних груп впливу у Верховній раді, жодна з яких не матиме визначального впливу на політичну ситуацію.
"Зазначений варіант суттєво послабить вплив і роль президентсько-виконавчого центру влади і "колективного" Януковича, що, у свою чергу, створить проблеми для влади з підтримкою єдиного кандидата на виборах-2015", - зазначив експерт.
За його словами, у зв'язку із такою політико-владною розбалансованістю, публічна поява основних кандидатів у президенти, які стануть центрами політичного тяжіння у 2015 році, відкладатиметься аж до останнього моменту перед офіційним стартом президентських перегонів-2015.
Так само і публічна поява нових реальних претендентів на пост глави держави публічно очікується не раніше, як за рік або навіть за півроку до дня голосування на наступних президентських виборах, сказав Краснопьоров.
Яценюк і Кириленко об'єднались заради попадання в Раду
Луценко: на виборах буду бронепоїздом опозиції на запасній колії
Комуніст пророкує, що агітатори від ПР "отримуватимуть в рило"
БЮТ не прислухався до заклику Тимошенко об'єднатися перед виборами
Регіонали поділили столицю між Довгим, Пилипишиним і Пабатом