Україна має три варіанти політичної долі - експерт

Дата публікації
Перегляди
3775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна має три варіанти політичної долі - експерт

Верховна рада може розколотися / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Після 28 жовтня 2012 року стане зрозуміло, якою дорогою піде держава.

Після парламентських виборів в Україні є три можливих варіанти розвитку подій.

Про це заявив експерт, креативний директор агенції "Concept GRoup" Олексій Краснопьоров.

Перший варіант – це перемога і закріплення позицій нинішньої влади. Для цього представникам Партії регіонів потрібно перемогти у 150-170 мажоритарних округах та отримати у загальнодержавному багатомандатному окрузі від 80 до 100 мандатів, що рівнозначно здобуттю електорального результату в 32-37%.

За такого сценарію нинішня влада отримає стабільний і слухняний парламент, який чітко слідуватиме у фарватері президентсько-виконавчої вертикалі. Що, за словами Краснопьорова, означатиме "зміцнення позицій президенціалізму і "колективного" Януковича, повне зачищення публічно-політичного поля від реальних опонентів влади, що відкриває" індивідуальному" Януковичу прямий шлях до перемоги на виборах 2015 року зі збереженням статусу головного і чи не єдиного реально впливового гравця у політичному просторі України".

Другий варіант – поразка і руйнування позицій нинішньої влади. Експерт зауважив, що обидва варіанти майбутніх реалій пов'язані саме із позиціями влади, адже в опозиції на сьогодні немає ані власної стратегії, ані тактики, ані умовного бачення політичного майбутнього "по-своєму".

Варіант об'єднання парламенту під контролем опозиції є вірогідним за умови наявності серед опозиціонерів у наступному скликанні Верховної ради загальновизнаного політичного лідера, які на сьогодні виключені з виборчого процесу через ув'язнення.

Краснопьоров вважає, що найвірогіднішим варіантом політичного майбутнього в цілому і парламентського розкладу зокрема видається створення дискретного,"розколотого" парламенту із ситуативними об'єднаннями і ситуативними голосуваннями.

Для політичного простору в цілому це означатиме формування окремих рівнозначних груп впливу у Верховній раді, жодна з яких не матиме визначального впливу на політичну ситуацію.

"Зазначений варіант суттєво послабить вплив і роль президентсько-виконавчого центру влади і "колективного" Януковича, що, у свою чергу, створить проблеми для влади з підтримкою єдиного кандидата на виборах-2015", - зазначив експерт.

За його словами, у зв'язку із такою політико-владною розбалансованістю, публічна поява основних кандидатів у президенти, які стануть центрами політичного тяжіння у 2015 році, відкладатиметься аж до останнього моменту перед офіційним стартом президентських перегонів-2015.

Так само і публічна поява нових реальних претендентів на пост глави держави публічно очікується не раніше, як за рік або навіть за півроку до дня голосування на наступних президентських виборах, сказав Краснопьоров.

Читайте також:

Яценюк і Кириленко об'єднались заради попадання в Раду

Луценко: на виборах буду бронепоїздом опозиції на запасній колії

Комуніст пророкує, що агітатори від ПР "отримуватимуть в рило"

БЮТ не прислухався до заклику Тимошенко об'єднатися перед виборами

Регіонали поділили столицю між Довгим, Пилипишиним і Пабатом

Хвора Тимошенко з медчастини СІЗО міняє керівництво фракції

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Результати виборів до Ради
Дата публікації
Перегляди
3775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація