Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна може стати сімнадцятим союзником США

На думку глави Міноборони, держава має великі шанси.

Україна працює над тим, щоб отримати статус основного союзника США поза НАТО.

Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі програми" Лівий берег з Сонею Кошкіною", передає Інтерфакс-Україна.  

"У 2015 році нами була прийнята Військова доктрина, яка визначає чіткі завдання. Перше - це європейський курс. Друге - вступ до НАТО. Над цим ми працюємо. Щодо статусу особливого партнера - від президента України є завдання працювати в цьому напрямку. Але ми повинні довести нашим колегам - в тому числі, по Альянсу - що маємо чітке бачення того, як будуть проходити реформи в збройних силах, Міністерстві оборони, оскільки вони є невідворотними ", - сказав глава оборонного відомства.

Українська сторона, додав він, веде переговори з США щодо цього, і до кінця місяця в Україну приїде американський відставний генерал Джон Абізаїд, який нещодавно був призначений радником Полторака: він допомагатиме зближенню і співпраці України з США.

На запитання про те, чи є в України шанс стати 17-ю країною, яка матиме статус основного союзника США, Полторак відповів: "Я вважаю, що є. І дуже великі".

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко направив до НАТО офіційного листа з проханням включити Україну у Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Programme). Наразі в рамках Програми розширених можливостей з НАТО співпрацюють Швеція та Фінляндія. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції