Україна не має права просити в Міжнародного кримінального суду кари для Януковича

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна не має права просити в Міжнародного кримінального суду кари для Януковича

Україна не має права просити в Міжнародного кримінального суду кари для Януковича / ТСН.ua

Експерти кажуть, що заклик нової влади України про трибунал над екс-президентом є лише декларацією добрих намірів.

Верховна Рада України вже направила звернення до Міжнародного кримінального суду запит з проханням притягти до відповідальності екс-президента Віктора Януковича.

Однак цей запит є лише демонстрацією добрих намірів нової влади України і не більше, - каже професор Вільного університету Брюсселя, спеціаліст з міжнародного права Ерік Давід.

Як повідомляє французька газета Liberation, експерт зауважив: аби український уряд міг направляти такі запити, український уряд повинен спочатку повинен ратифікувати Римський статут. Саме цей документ визначає правила функціонування Міжнародного кримінального суду.

Наразі Київ лише підписав Римський статут, але не ратифікував його. Теоретично, роль міжнародного суду може виконати Рада Безпеки ООН.

"Але це нереально. Для цього знадобиться, щоб п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН не застосували своє право вето. Я не думаю, що Росія піде на це", - пояснив професор Ерік Давід.

Тож рішення звернутися до Міжнародного кримінального суду є, швидше за все, демонстрацією нової української влади своїх добрих намірів. Україна намагається показати Європі, що вона правова держава.

НАгадаємо, раніше повідомлялося, що Гаазький суд сам вирішуватиме, чи судити Януковича за масові вбивства в Україні.

Наступна публікація