Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна не отримувала запит від РФ щодо видачі російських ГРУвців – міністр

Ніхто поки що не подавав запит про помилування Александрова і Єрофєєва.

Україна не отримувала від Росії запит про видачу засуджених бійців російського ГРУ Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає УНІАН.

"В Міністерство юстиції можуть надійти лише запити про екстрадицію і передачу відповідних громадян іншої країни для відбування покарання на території цієї країни. Станом на сьогоднішній день відповідних запитів про передачу цих двох російських громадян російської сторони по Конвенції Мін'юсту не надходило", - заявив Петренко.

Також Петренко сказав, що для того, щоб президент України міг помилувати російських ГРУвців, повинно надійти відповідне звернення до комісії з помилування, яка діє при главі української держави.

"Але у мене інформації про те, що такі звернення стосовно цих двох осіб надходили, немає", - сказав Петренко.

Нагадаємо, що засуджена в Росії до 22 років колонії українка Надія Савченко розглядається як єдиний варіант обміну на затриманих російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, які в Україні визнані винними у вчиненні низки кримінальних злочинів. Їх засудили до 14 років з конфіскацією майна. Адвокати ГРУвців повідомили, що оскаржувати вирок не будуть.

Міністерство юстиції України заявило, що опрацювало заяву від Надії Савченко про її повернення в Україну на підставі Конвенції про передачу засуджених осіб від 1983 року. Всі необхідні документи, які стосуються юридичної сторони питання, вже готові.

Своєю чергою російське Міністерство юстиції повідомило, що отримало запит від української влади про передачу Надії Савченко для відбування покарання в Україні і розглядає його.

Відео Порошенко помилує засуджених в Україні російських ГРУ-вців в обмін на Савченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції