Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна не розмовляє з бойовиками – Зеленський

Президент запевнив, що напряму це неможливо, але переговори відбуваються завдяки посередникам.

Прямі переговори з незаконними збройними формуваннями в ОРДЛО неможливі для України. Натомість офіційний Київ у разі виконання умов може надати амністію тим представникам "ДНР" і "ЛНР", які не брали безпосередньої участі в убивствах громадян України.

"Україна не розмовляє з бойовиками", - таку позицію озвучив президент Володимир Зеленський під час програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" напередодні саміту в "нормандському форматі". Глава держави наголосив, що формат переговорів із терористами залишається незмінним – контактна група з делегатів України, Росії та ОБСЄ в Мінську, де присутні представники окупованих районів Донбасу. "Тобто вони там є. Безпосередньо президент із ними не говорить і не буде говорити", -  пояснив він.

Разом із тим Зеленський заявив про можливість амністії для тих учасників угруповань "ДНР" та "ЛНР", які не вчиняли важких злочинів. "Амністію людей, у яких немає рук в крові", - пояснив президент. За його словами, це буде можливо при низці передумов, зокрема відведення незаконних збройних формувань, формування умов безпеки на тимчасово окупованих територіях, можливості проведення там виборів тощо. Тоді, за словами глави держави, "ми будемо говорити про амністію".

Як повідомлялося, Зеленський має намір зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним тет-а-тет під час переговорів у "нормандському форматі" 9 грудня в Парижі. На саміт до Франції президент України поїде зі своєрідною "зброєю", яку поки що тримає в таємниці. Після зустрічі лідерів країн "нормандського формату" Зеленський хоче повернутися з відчуттям, що всі хочуть припинення війни.

Плейлист 15 відео Шостий президент. Найважливіші укази та рішення Володимира Зеленського

Найважливіші укази та рішення 6 президента України Володимира Зеленського.

Шостий президент. Найважливіші укази та рішення Володимира Зеленського

Залиште свій коментар

Вибір редакції