Україна неухильно дотримується мінських угод і вимагає від Росії сьогодні припинити вогонь - МЗС

Дата публікації
Україна неухильно дотримується мінських угод і вимагає від Росії сьогодні припинити вогонь - МЗС

У заяві МЗС України йдеться про те, що президент РФ неодноразово підтверджував свою відданість імплементації мінських домовленостей у повному обсязі та без винятків / mfa.gov.ua

Українська сторона готова брати участь у консультаціях тристоронньої контактної групи з підписантами мінських угод у будь-який час.

Із часу підписання мінських домовленостей, Україна невпинно вимагає їхнього повного виконання.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

Україна повною мірою виконує мінські домовленості і чотири довгих місяці чекає на їх виконання з боку Росії та бойовиків.

У МЗС нагадали, що 13 листопада 2014 року представники України та Росії підписали робочий документ, який передбачав чіткий графік імплементації положень мінського меморандуму, зокрема, в частині забезпечення двостороннього припинення вогню, відведення важких озброєнь та повернення на лінію розмежування. Російська сторона відкликала свій підпис з-під цього документа.

У неділю Україна вкотре звернулася до РФ з пропозицією підписати графік імплементації мінських домовленостей саме в редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня. У МЗС переконані, що саме це дозволить негайно припинити вогонь та убезпечити мирне населення регіону від обстрілів бойовиків, чим вони займаються чотири останні місяці.

Початок виконання цього документа створить належні передумови для проведення вже найближчим часом консультацій тристоронньої контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії, а в подальшому – саміту глав цих держав та урядів в Астані. Українська сторона готова брати участь у консультаціях тристоронньої контактної групи з підписантами мінських угод у будь-який час.

У заяві МЗС України йдеться про те, що президент РФ неодноразово підтверджував свою відданість імплементації мінських домовленостей у повному обсязі та без винятків.

"Україна неухильно дотримується всіх пунктів Мінських угод і вимагає цього від Росії", - резюмували українські дипломати.

Нагадаємо, що Путін нібито пропонував Порошенку закріпити лінію розмежування на Донбасі на "фактичних позиціях" сторін

Наступна публікація