"Україна обирає війну". Терористичні "ЛНР" та "ДНР" відреагували на законопроект про реінтеграцію

"Україна обирає війну". Терористичні "ЛНР" та "ДНР" відреагували на законопроект про реінтеграцію

Фото: УНІАН

Терористи розкритикували документ.

У терористичних "ЛНР" та "ДНР" різко розкритикували поданий президентом Петром Порошенком на розгляд Ради законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Про це повідомляють РИА Новости.

"Ухвалення цього законопроекту означає лише одне - Україна вибирає війну", - заявив так званий "представник "ДНР" у Контактній групи з врегулювання ситуації на Донбасі Денис Пушилін.

Тим часом "представник "ЛНР" в політичній підгрупі Родіон Мірошник підкреслив, що новий законопроект повністю суперечить Мінським домовленостям.

"Що ж стосується проекту закону про реінтеграцію, він повністю суперечить Мінським угодам - як духу, так і букві. Києву перш, ніж приймати цей закон, потрібно повідомити світовій спільноті, що вони відмовляються від виконання мінських угод, Комплексу заходів і резолюції Ради Безпеки ООН 2202 ", - сказав Мірошник.

За його словами, виносячи на розгляд цей проект, Україна виставляє себе "державою неспроможною як міжнародний партнер".

Окрім цього, Мірошник висловився стосовно другого законопроекту Порошенка щодо особливостей місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, у "ЛНР" вважають хибною пропозицію Києва пов'язати питання введення миротворців в Донбас з пролонгацією закону про особливий статус регіону.

Нагадаємо, 4 жовтня президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

При цьому в "Опозиційному блоці" законопроект розкритикували. Юрій Бойко назвав його таким, що буде відокремлювати Донбас від України. Також не підтримали законодавчу ініціативу представники Кремля. Своєю чергою Посольство США підтримало ініціативу про подовження дії особливого статусу окупованих територій. 

У ВР оприлюднили зміст законопроекту про реінтеграцію Донбасу

У ВР оприлюднили зміст законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація