Україна патрулюватиме Чорне море спільно з береговою охороною Туреччини – Аваков

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр у захваті від рівня готовності відповідної служби партнерів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков домовився про спільне з Туреччиною патрулювання Чорного моря українськими прикордонниками. Про це повідомляє департамент комунікації МВС України.

Фотогалерея Аваков домовився про патрулювання Чорного моря (9 фото)

Відповідні домовленості були достягнуті на зустрічі з командувачем берегової охорони Турецької Республіки Ахметом Кендіром. "Проводимо серйозні консультації та роботу щодо спільних дій з нашими прикордонниками – механізми моніторингу та оперативного реагування, спільні групи, обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі", ‑ пояснив Аваков.

ВідеоАваков разом з турецькими колегами проінспектували протоку Босфор на наявність нелегальних суден

Перше україно-турецьке патрулювання акваторії Чорного моря. Сьогодні міністр внутрішніх України Арсен Аваков разом із турецьким контр-адміралом Ахметом Кендіром на борту корвету "Гювен" обговорили перспективи майбутньої співпраці і проінспектували протоку Босфор на наявність нелегальних суден.

Аваков разом з турецькими колегами проінспектували протоку Босфор на наявність нелегальних суден

Міністр додав, що наразі тривають напрацювання формату спільних дій силовиків двох держав. "Ми обговорюємо механізми моніторингу простору і спільне прийняття рішень з тих чи інших ситуацій", ‑ наголосив він. За словами глави МВС, у вересні відбудуться нові зустрічі українських і турецьких коллег у Києві та Одесі.

Також Аваков наголосив, що Україна може рівнятися на Туреччину та багато чого в неї перейняти. "Вимушений визнати, що ми мусимо рівнятися на турецьку модель берегової охорони. Ми маємо прагнути до такого матеріального оснащення", ‑ сказав він.

Берегова охорона Туреччини (Sahil Güvenlik) є правоохоронним відомством, створеним у сучасному вигляді 1982 року. Воно входить до складу міністерства внутрішніх справ Туреччини, а при виникненні надзвичайних ситуацій та під час війни діє під командуванням військово-морських сил. Берегова охорона забезпечує безпеку узбережжя, територіальних та внутрішніх вод, вод Мармурового моря, проток Босфор і Дарданелли, охорони портів та гаваней, попереджає та запобігає всім видам контрабандної діяльності на морі, проводить пошукові і рятувальні операції. Підрозділи служби розміщені у 66 морських портах Туреччини, штатна чисельність берегової охорони складає 5 тисяч працівників. Вони мають у своєму користуванні 4 корвети, 97 кораблів загального призначення, 73 катери, 14 гелікоптерів і 4 літаки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції